Skip to main content

Mentoringový program pro firemní členy

Ucelený vzdělávací projekt #bpwcr pro talentované ženy z firem, které jsou nově na manažerské pozici nebo se na manažerskou roli připravují.

Hlavním cílem projektu je profesní a osobní rozvoj účastnic pomocí intenzivního sdílení zkušeností s mentorkou a dalšími účastnicemi (mentees) u pomyslného kulatého stolu metodou speed mentoring, které pak mohou přenést do společnosti.

Projekt se skládá z pěti tématických setkání během 6 měsíců a práci na vlastním rozvojovém plánu. Vše je doplněno neformálním propojením byznys kontaktů. Nadstavbou projektu jsou doplňující online materiály, doporučená četba, možnost čerpat dvě hodiny online konzultace s vybranou mentorkou a vstupenka na slavnostní zakončení projektu na Mentoringovém dni Equal Pay Day 1. dubna 2023.

 

  • poznáte až 30 účastnic z různých firem a oborů, tvoříte svou profesní síť
  • představíme Vám prostředí pěti hostitelských firem a jejich firemní kulturu
  • seznámíte se s 10 osobnostmi v rolích mentorek, které mohou zahrát důležitou roli ve Vaší kariéře

Jak to bude probíhat?

08:50h příchod účastnic, 09:00h ranní networking u kávy a přivítání v prostoru hostující společnosti.
09:20 - 10:20h 1. mentoring (skupiny budou rozděleny na dvě poloviny)
10:20 - 10:30h přestávka na kávu a výměna mentorek
10:30 - 11:30h 2. mentoring
11:30 - 12:00h zpětná vazba, evaluace a rozloučení.

4. listopadu 2022

Setkání v Mondelez Europe Services GmbH, Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 – Karlín
📅    ical    Google   outlook

Téma: Jak se orientovat ve své kariéře

Dlouhodobé směřování, vracení se ke smyslu toho, co nás dělá šťastnými a jaké jsou důležité kariérní milníky.

Zuzana Indruchová, HR manažerka pro Česko, Slovensko a Maďarsko, Mondelez Czech Republic

Mgr. Zuzana Indruchová, PhD. má více než desetileté zkušenosti z různých HR manažerských rolí v mezinárodním prostředí se zaměřením na HR obchodní partnerství, organizační efektivitu a rozvojovou praxi a řízení změn v FMCG a výrobním sektoru. Začínala jako specialistka na rozvoj, postupně se posouvala nahoru přes HR manažerku a manažerku talentové organizační efektivnosti v partnerství se zeměmi středoevropského regionu a stala se vedoucí HR integrovaného dodavatelského řetězce pro různé země v jižní střední Evropě.

V současné době působí jako People Lead pro země CZ/SK/HU ve společnosti Mondelēz. Sladký svět čokolády, sušenek, svačinek obecně, kde je již více než 15 let, jí vrací chuť a energii neustále se učit, být agilní a prozkoumávat úžasné pole lidských zdrojů. Specializuje se na agendu transformace, angažovanosti a kariérního rozvoje. Její postgraduální práce a studium byly zaměřeny na diverzitní management v českých společnostech.

Je velkou zastánkyní flexibilní práce, sama se vrátila do práce po 6 měsících mateřské dovolené a dokázala skloubit profesní kariéru a roli matky.

Indruchova Zuzana_web

Téma: Je možné mít tvůrčí a spolupracující tým při dnes již převládající práci z domova?

Jak si poradit s tím, že se méně vídáme a mnohem méně si sdílíme/diskutujeme o pracovních tématech, ale také o našich osobních plánech „naživo“? Co může pomoci posilovat důvěru a sounáležitost v týmu?

Renata Niederlová, Executive Director Strategic Change Management & Process Excellence, ESSOX s.r.o.

• Projektové & procesní řízení, LEAN/SIX SIGMA či klasický change management jsou jíž více jak 20 let doménou Renáty Niederlové. Od role business analytika a projektového manažera na menších projektech se postupně zapojila do realizace klíčových firemních projektů, které přinášely významné změny do společností a také atakovaly a silně ovlivňovaly firemní kulturu. Je starou pravdou, že lidé a ani firmy změny nemají rády, je to o obavě opustit něco starého, zcela funkčního a po nějakou dobu akceptovat jistou míru nejistoty a osvojit si nové věci. To staré přeci bylo lepší 😊 A to jsou právě výzvy, které ve své každodenní práci nachází a snaží se své kolegy takovou změnou bezpečně provést. Aktuálně je zodpovědná za program, který pro ESSOX realizuje komplexní změnu výměny stávajících systémů.
• Preferuje otevřenou komunikaci a pragmatický přístup v kombinaci se selským rozumem. Existuje mnoho metodik a osvědčených přístupů, ale je vždy třeba zohlednit prostředí, kde je chceme uplatnit.
• Realizace změn je ohledání správné cesty, potřebné dávky trpělivosti, vytrvalosti, ale také o diplomacii a hledání funkčního kompromisu.

renata Niederlová Essox

2. prosince 2022

Setkání v GasNet s.r.o., Prosecká 855/68, 190 00 Praha 9-Prosek, budova C (doporučujeme dopravu metrem, stanice metra je přímo u budovy).
📅  ical     Google     outlook

Téma: Leadership budoucnosti

„Ne Ti nejsilnější, ani Ti nejinteligentnější přežijí, jsou to Ti, kteří se nejlépe přizpůsobí změně“ Ch. Darwin. Nejprve musíte změnu sami přijmout, abyste ji mohli úspěšně zavést.

Petra Vrbová, Head of Procurement at GasNet CZ

Přes 20 let se pohybuji v oblasti Nákupu zboží a služeb a neustále se musím přizpůsobovat změnám trhu, změnám uvnitř společnosti.  Vedla jsem několik změnových projektů, kde nejdůležitější roli hrála motivace lidí. Bez podpory ostatních se změny dělají špatně. Ráda se s Vámi o své zkušenosti podělím.

Téma: Přesvědčivá komunikace manažerky

Co, kdy a jakým způsobem komunikujeme může zásadním způsobem ovlivnit obsah sdělení i náladu a vztahy v týmu.

Leona Schovancová, Interim a projektová manažerka

Leona Schovancová patří mezi zkušené odborníky v oblasti zákaznického servisu a obchodu. Má za sebou řadu úspěšně realizovaných projektů především v energetických společnostech. Po mnoha letech na manažerských pozicích ve velkých nadnárodních korporacích je nyní na volné noze a poskytuje svoje služby jako interim & projektová manažerka. Aktivně předává své zkušenosti dál také formou mentoringu. V rámci postgraduálního studia ekonomie a managementu se zaměřila na problematiku lidských zdrojů, zejména motivaci, řízení výkonnosti a hodnocení zaměstnanců. Protože bez správných lidí, sehraného a motivovaného týmu nelze dosáhnout skvělých výsledků.

leona-schovancova

13. ledna 2023

Setkání ve společnosti Mars, Michelská 1552/58 140 00 Praha 4.
📅   ical     Google     outlook

Topic: Make your mind your best friend & everything is possible.

Your biggest personal & professional growth will come from the quality of your decisions and the courage to chase your most ambitious dreams.

Adelina Bizoi, Category Lead, Central Europe at Mars

Over 12 Years of corporate business experience across a range of commercial, marketing and sales functions and 10 years of working in the NGO environment.Trained in strategy, project and change management, design thinking and connecting people across functions in service of delivering accelerated business performance. Committed to developing talent to maximize their true potential and achieve their professional and personal goals. Adelina's ambition is to "Create Value Daily" in everything she does and with whoever she interacts.

adelina-bizoi

Topic: Finding your voice. Embracing the journey of economic independence and self-discovery.

Breaking out of habits that might keep us from reaching our full potential in a corporate environment.
Identifying factors that influence current and future patterns of behavior and emotion.

How self-awareness can help build up your purpose and change the way we approach challenges in and outside of work environment.

Cristina Rotaru, Head of Group Finance Operations Ezpada Trading energy & commodities

With 11+ years of experience providing sound financial counsel to support business objectives and improve financial performance of trading, insurance and FMGC companies, establishing a reputation as a transformational leader, exhibiting natural leadership skills with special talent for transitioning strategy into action and achievement.

Throughout Cristina's career, she has developed, directed cross-functional teams, and achieved out of box results regarding: streamlining finance operations while mitigating risks, evaluating contracts, implementing financial methodologies, determining customer financial needs, developing business Intelligence solutions, mobilizing human, financial, and operational resources across various cultural perspectives to streamline existing operations and developing business units from scratch.

Cristina is passionate about helping women—helping them level up in their careers; helping overcome toxic work environment cultures, autocratic and bullying environments, both in personal lives and professionally.

Poza CRS

24. února 2023

Setkání ve společnosti UNIQA, Evropská 810/136, 160 12 Praha 6
📅   ical     Google     outlook

Téma: Chyby. Přestaňme se bát

Říká se, že kdo nic nedělá, nic nezkazí. Ale jak se k chybě postavit v náročném a konkurenčním světě? Jak se má zachovat chybující a jak manažer/ka? Mohou chyby prospět?

Lucie Urválková, Místopředsedkyně představenstva a CFO pojišťovny UNIQA

Lucie jako finanční ředitelka silné skupiny řídí okolo 200 lidí a stará se o aktiva ve výši přes 200 miliard korun. Loni řídila a dovedla do úspěšného konce fúzi UNIQA s entitami AXA. Z toho je jasné, že se nebojí odpovědnosti. Lucie je ambiciózní. Nezapomíná, jak bylo těžké se prosadit. Chce, aby žen v nejvyšším managementu přibývalo. Ví, jak důležitá je jejich vzájemná podpora. Proto jde příkladem a věnuje čas pomoci juniornějším kolegyním. V uplynulých letech byla opakovaně zařazena mezi TOP ženy českého byznysu, a také do žebříčku Nejvlivnější ženy Česka podle měsíčníku Forbes. Lucie ale žije i bohatý osobní a rodinný život, který „řídí" její 10letý syn.

Lucie Urválková_UNIQA_EW5

Téma: Jak formovat svoji kariéru

Kristýna Potůčková, Talent, Development & Learning Leader CEE Danone

Kristýna aktuálně působí na pozici Talent & Learning Lead pro region CEE ve společnosti Danone a.s., kde má spolu se svým regionálním týmem na starosti vše od náborových a Employer Branding aktivit až po talent management a celkovou koncepci vzdělávání. Silný background má v oblasti náboru, kde se pohybuje již více jak 10 let. Je také Inclusive & Diversity ally, tento zájem vychází již od vysoké školy, kde kromě titulu z psychologie má také magisterský titul z Gender studies. Kristýna je zastánkyní otevřené a neformální komunikace, flexibilních pracovních podmínek a rozvoje mladých talentů.

unnamed (4)

10. března 2023

Setkání ve společnosti AB InBev, Vyskočilova 1422/1A, 140 00 Praha 4-Michle
📅   ical     Google     outlook

Téma: Jak pracovat se svým strachem aneb život začíná tam, kde končí strach.

Strach, dobrý sluha ale špatný pán. Častokrát si neuvědomujeme, že strach se vymanil ze své role dobrého sluhy a převzal nad námi a naším životem moc. Pokud neumíme pracovat se svých strachem, dostáváme se do situací, kdy nás náš strach donutí si mylně myslet, že něco nezvládneme, nejsme dostatečně dobré či připravené  a již předem se vzdáváme svých cílů a snů. Práce s naší myslí je naprosto klíčová jak strachu vrátit jeho původní roli sluhy a převzít si opět kontrolu nad naším životem. Síla víry je hnací silou, a schopnost "oddat se" dané situaci, přijmout a čelit ji, je klíč k úspěchu a k vědomému štěstí. Když se naučíme věřit v sebe, ve své schopnosti, přestaneme bojovat s naším strachem, ale přijmeme ho spíše jako spolucestujícího naším životem, pak cesta k úspěchu a plnění našich snů bude snadná. Věřte, že to dokážete, a uspějete, život začíná tam, kde končí strach.

Barbora Jarošová, Global Customer Experience Manager, AB InBev

Ve společnosti AB InBev, kde jsem začala pracovat po studiu Mezinárodních vztahů, působím již 11 let. Po dobu studia moje ambice, úsilí a iniciativy směřovaly jedním směrem, a to pracovat pro Evropskou Unii. Nicméně život tomu chtěl jinak a pro mě v té době z neznámých důvodů jsem se rozhodla změnit směr o 180 stupňů a začít kariérní cestu v International Supply Chain v pivovarském průmyslu. Nyní již vím, proč tomu tak bylo. Každý rok od samého začátku působení v AB InBev byl ve znamení konstantního rozvoje, a to jak pracovního, kariérního, osobnostního, tak i v objevování svého skutečného potenciálu, posouvání limitů a čelení strachu z neúspěchu.
Během 11 let jsem měla možnost působit na 8 pozicích v různých procesech, z čehož poslední 4 pozice byly vedoucí role. Díky svým zkušenostem se aktivně snažím podporovat ostatní v jejich rozvoji, objevovat skutečný potenciál a nebát se žít na hraně svého strachu. Moje motto „Limity jsou jenom v naší hlavě”.

Barbora Jarošová

Téma: Riskantní jízda po hraně mezi kariérou a soukromým životem.

Je důležitý šplh na čas po kariérním žebříčku, nebo to jde i jinak? Práce nebo rodina? Když nemůžeš, tak přidej víc…opravdu, a za všech okolností? Když nás v jednu chvíli zasypou složité životní situace jak lavina …jak se z ní dostat ven?

Monika Hasmanová, šéfproducentka hrané tvorby TV NOVA

55 let, šéfproducentka hrané tvorby TV NOVA, celý profesní život jsem strávila ve výrobě TV pořadů na různých pozicích od asistenta produkce po ředitele výroby. Televizní produkce je práce pod neustálým tlakem, plná krizových situací, které je nutné okamžitě řešit ať je den nebo půlnoc. Nikdy jsem nelitovala, že jsem se rozhodla právě pro svou profesi, která mne naplňuje a díky které jsem poznala mnoho skvělých lidí, se kterými je radost pracovat a kteří můj život obrovsky obohacují. Skloubit tuhle práci a péči o rodinu není jednoduché a zdaleka nejde jen o ten čas, než děti trochu povyrostou. Před rokem jsem na vlastní kůži poznala, co znamená syndrom vyhoření a deprese. Jaké to je, když chcete jen NEBÝT. Myslela jsem, že mně se to nikdy nemůže stát. Ale už jsem zpátky v sedle a ráda vám svou zkušenost nasdílím.

Monika Hasmanova

1. dubna 2023 Mentoringový den EPD

Efekt celého projektu umocníme spolu s dalšími účastnicemi Mentoringového dne na akci Equal Pay Day 2023, který se bude konat v konferenčních prostorách Clarion Congress Hotelu Prague na adrese Freyova 945/33, Praha 9-Vysočany.

Účastnice budou moci vybírat až 5 mentorek a témat z celkových 60! nabízených dle svých vlastních preferencí. Cenné rady od úspěšných žen z českého i mezinárodního prostředí bude možné vybírat měsíc před konáním akce.

Slavnostní zakončení s evaluací a předáním certifikátů.

Slavnostní zakončení

Přihlášení do programu

Program je primárně určen pro » firemní členy Business & Professiona Women CR.

Každá firma může nominovat talentované ženykteré jsou nově na manažerské pozici nebo se na manažerskou roli teprve připravují. 

Program je pro členské firmy BPWCR zdarma.

Pro ostatní zájemce je cena programu srovnatelná s ročním členstvím v organizaci.

Pro více informací a dotazy nás kontaktujte na emailu Leona.Schovancova@bpwcr.cz, nebo bpwcr@bpwcr.cz.

Ambasadorkou projektu je Leona Schovancová. Co o projektu říká?

Novinky z projektu

Úspěchy prvního pololetí 2023

Naším cílem je podpora žen v jejich ekonomické nezávislosti. Máme radost, že projekty, které realizujeme, se nám daří náš cíl naplňovat a to, co děláme, má vysoký dopad na naši...

GasNet: Posilujeme diverzitu. Gratulujeme absolventkám mentoringu BPWCR

Plynařina je díky velkému podílu fyzicky náročné práce přirozenou doménou mužů. Proto v GasNetu o to pečlivěji dbáme na nastavování férových pracovních podmínek pro ženy. Žen je v GasNetu pouze 26 %. Z průzkumu s naším...

10.3.2023 Setkání projektu Empowering Women Mentoring v ABInBev 🗓 🗺

Milé dámy, přijměte pozvání na 5. setkání v rámci projektu Empowering Women 5. 5. setkání proběhne ve společnosti AB InBev, Vyskočilova 1422/1A, 140 00 Praha 4-Michle. Hlavním cílem projektu je profesní...

24.2.2023 Setkání projektu Empowering Women Mentoring v UNIQA 🗓 🗺

Milé dámy, přijměte pozvání na 4. setkání v rámci projektu Empowering Women 5. 4. setkání proběhne ve společnosti UNIQA, Evropská 810/136, 160 12 Praha 6. Hlavním cílem projektu je profesní a…

13.1.2023 Setkání projektu Empowering Women mentoring v Marsu 🗓 🗺

Milé dámy, přijměte pozvání na 3. setkání v rámci projektu Empowering Women 5. 3. setkání proběhne ve společnosti Mars na adrese Michelská 1552/28, Praha 4. Hlavním cílem projektu je profesní a…

2.12.2022 Setkání projektu Empowering Women mentoring v GasNetu 🗓 🗺

Milé dámy, přijměte pozvání na 2. setkání v rámci projektu Empowering Women 5. 2. setkání proběhne v GasNet s.r.o., Prosecká 855/68, 190 00 Praha 9-Prosek, budova C (doporučujeme dopravu metrem, stanice…