Skip to main content
aktualitaPraha 4

Životopis je váš skvělý marketingový nástroj. Využijte ho na maximum!

By 21. 9. 202226 září, 2022No Comments

V úterý 20. září jsme se poprvé sešly u kulatého stolu v rámci projektu “Po rodičovské do práce”, který organizujeme ve spolupráci s MČ Praha 4.

Prvním setkáním na téma "Maximalizujte své šance při hledání práce" nás bravurně provedla členka #BPWCR Miroslava Barčová Křivánková, která se více než 20 let zabývá recruitmentem, strategickým HR poradenstvím a kariérovým koučinkem. Debata u stolu se točila hlavně okolo toho, jak má vypadat “vytuněný” životopis a probíraly jsme cesty, jak si jej vytvořit.

Jak tedy najít hranici, co do životopisu dát a co už je moc? Je na každou pracovní příležitost vhodné posílat ten samý nebo jej měnit podle poptávané pozice? Jaká forma životopisu je nejvhodnější a proč? Je vhodné dát si do životopisu rodičovskou dovolenou? 

Všechny tipy jsme sdílely v rámci speed mentoringové hodiny a vybraly jsme pro vás několik postřehů:

  • Zkuste se na životopis podívat jako na svůj vlastní marketingový nástroj. 
  • Neberte psaní životopisu jako nutné zlo. 
  • Člověk, který váš životopis dostane do rukou, netuší jak jste skvělá! Je to jako najít si partnera přes seznamku, kdy k sobě chcete přitáhnout ten pravý protějšek.

Mnohdy si neuvědomujeme, co všechno umíme. Zvykly jsme si vykonávat určité činnosti automaticky a vlastně ani nevidíme, jakou mají hodnotu. Nenapadne nás je tedy ani do životopisu napsat, protože se pro nás staly samozřejmými.

TIP!  Zkuste si udělat “sken denních činností”. Zapisujte si co děláte, když to děláte. Samy uvidíte, kolik toho zvládáte a jaké všechny dovednosti máte. Anebo se zeptejte své nejlepší kamarádky, jak vás vidí ona! 

Chcete se k nám příště přidat? Registrujte se na další setkání:
15.11. s Markétou Stanovou na téma "Jak je důležité tvořit vlastní sítě"
6.12. s Lenkou Kouskovou na téma "Sebeúcta, sebehodnota…malé změny, velké účinky"

V říjnu se účastnice programu mohou zúčastnit speed mentoringu, který organizace Business & Professional Women CR tradičně organizuje v rámci veletrhu HR days. Ten proběhne ve dnech 12. až 13. 10. 2022 v areálu PVA Expo Letňany.

Během těchto dvou dnů se budete moci setkat s 22 osobnostmi z řad členek, zasednout k jejich mentoringovým stolům a diskutovat s nimi nejrůznější témata, která vás aktuálně zajímají.