Skip to main content
aktualitaHR days 2022Tiskové zprávy

TZ: Speed mentoring Business & Professional Women CR „nakopl“ na HR days téměř 400 lidí

By 18. 10. 2022No Comments

Praha (17. října 2022) – 24 hodin plných inspirace a sdílení zkušeností, 22 profesionálek z řad členek veřejně prospěšné organizace Business & Professional Women CR a 386 mentees, mužů i žen, u dvou stolů – takový byl letošní speed mentoring na 11. ročníku odborného veletrhu pro personalisty HR days 2022.

„Opět se nám potvrdilo, že metoda speed mentoringu, kterou využíváme u celé řady našich projektů, je nejen mezi ženami velmi oblíbená. Láká je na ní nejen sama osobnost, která mentoring vede, ale i možnost načerpat inspiraci od dalších žen a mužů sedících u stejného stolu. Přínos této aktivity se tak násobí,“ říká prezidentka BPWCR Lenka Šťastná s tím, že to, co přitahuje mentees k mentoringovým stolům, jsou i pestrá témata z nejrůznějších oblastí, se kterými přichází samy mentorky.

O čem se ženy radily? Řeč byla například o syndromu vyhoření, leadershipu, digitalizaci, investicích, diverzitě nebo kreativitě. Převážně ženy chtěly načerpat rady a tipy, jak skloubit úspěšnou kariéru s péčí o rodinu, jak najít cestu k vyšší produktivitě, energii a lepší spolupráci, nebo jak poznat a využít svoje silné stránky. Bavili jsme se i o tom, jak pracovat se svým strachem, jak se nebát říct si o peníze, jak se vyrovnávat se změnami v profesním i osobním životě.

U stánku BPWCR bylo ve dnech 12. a 13. října tradičně velmi živo. A to nejen díky mentoringové zóně, která u účastníků veletrhu vyvolala opravdu velký ohlas, ale i výraznému zájmu o témata a projekty, jimž se BPWCR aktuálně věnuje. „Měly jsme příležitost řadu hostů, kteří k nám na stánek dorazili, seznámit s tím, jak fungujeme, co chystáme a jak se mohou zapojit. Utvrdily jsme se tak v tom, že práce na tématech rovných příležitostí a ekonomické nezávislosti žen dává čím dál větší smysl,“ doplňuje Lenka Šťastná.

Jak již bylo řečeno vzdělávací metoda Speed mentoring provází většinu projektů, které BPWCR v Česku realizuje. Vyzkoušet si ho tak lze v rámci mentoringového dne pracovně zážitkové akce Equal Pay Day, jejíž 14. ročník s podtitulem „Být vidět & slyšet“ se v Clarion Congress Hotel Prague uskuteční ve dnech 31. března a 1. dubna 2023, v neděli 2. dubna pak bude navazovat online speed mentoring, který tento zážitek zpřístupní ženám, které se nemohou akce zúčastnit osobně. Vstupenky na celou akci i jednotlivé dny jsou již v prodeji.

Další možnost představuje ucelený vzdělávací projekt Empowering Women pro talentované ženy z firem, které jsou nově na manažerské pozici nebo se na manažerskou roli připravují. Projekt, který startuje v pátek 4. listopadu 2022 se skládá z pěti tematických setkání během 6 měsíců a práci na vlastním rozvojovém plánu. Ženy na mateřské či rodičovské dovolené, které chtějí restartovat svou kariéru, se pak mohou stát součástí projektu „Mentoring Praha 4“, jehož další setkání se uskuteční v úterý 15. listopadu 2022.

 

Business & Professional Women CR, z.s.

Veřejně prospěšná organizace BPWCR propojuje aktivní ženy s cílem podpořit ekonomickou nezávislost žen. Členkám a členům umožňuje zapojit se a přispět k pozitivní změně ve společnosti. Celoročně vede kampaň za #rovnéplaty, medializuje ženské vzory, organizuje odbornou konferenci Equal Pay Day, mentoringové programy, podporuje téma postavení a vlivu žen ve společnosti. Tvoří a realizuje projekty na podporu rozvoje žen a využití jejich potenciálu.