Skip to main content
aktualitaDigital Education Enterprise

2. transnational meeting projektu Digital Education Enterprize

By 16. 10. 202215 listopadu, 2023No Comments

Setkání partnerů k projektu Digital Education Enterprize v rámci Erasmus + KA 220 ADU proběhlo začátkem září tentokrát na Kypru v pulzujícím Limassolu

Hostitelem byl náš projektový partner, vzdělávací agentura DOREA Educational Institute. DOREA jako nezisková organizace nabízí vysoce kvalitní neformální vzdělávání dospělým a mladým lidem. Pokrývá tři hlavní oblasti neformálního vzdělávání, kterými jsou sociokulturní (populární) vzdělávání, vzdělávání pro osobní rozvoj a profesní příprava.

Pro nás je v této chvíli stěžejní stále odborná znalost koordinátora projektu, bulharského partnera SBC School of Business Competences. Profesor Ognyan Drenski rozumí problematice digitalizace pro vzdělávací společnosti a vede projekt nejen po stránce odborné tak zejména svým lidským přístupem a trpělivým vysvětlováním. Profesorka Svetlana Drenska poukázala na příklady vyhodnocení a roztřídění vzdělávacích linií a cílových skupin, jak z toho připravit podklady pro určení toho správného výběru, té správné části z organizace společnosti k realizaci digitalizace pro všechny partnery.

Naučili jsme se vzít do úvahy naše činnosti nezaujatým pohledem, vyhodnotit si možnosti a důležité podklady pro digitalizaci v našich společnostech.

Pro BPWCR jsme pro první průzkum vhodnosti k digitalizaci určili projekt EWO Academy, určený pro společnosti, které chtějí implementovat a rozvíjet Women Empowerment Principles, tedy soubor zásad, které představují pro firmy pokyny a návrhy, jak podporovat rovné příležitosti pro ženy a pro muže na svých pracovištích, v komunitách a celkově ve společnosti, kterou firmy spoluvytvářejí.

Chceme digitalizaci pojmout postupně, po jednotlivých činnostech, projektech. Určitě nám pomůže přehled našich vzdělávacích činností přes všechny cílové skupiny. Tento přehled usnadní pochopení a výběr i pro naše členky a spřízněné partnery.

Projekt to není snadný, ani nebude a pokud vás zajímá digitalizace, postup a procesy k ní, ozvěte se nám. My samy koukáme, do čeho jsme se pustily a jsme z toho nadšené. Taková příležitost! Chystá se i týdenní školení v Istanbulu, bude to náročné, ale rozhodně potřebné, zajímavé a objevné.

Program: Erasmus+ KA220-ADU-Cooperation partnerships in adult education
Projekt: Digital transformation: from adult-education institution to Digital Education Enterprise
Číslo: 1BG01-KA220-ADU000026986