Skip to main content
aktualitaCEI

Spojte se s námi na EPD konferenci a pojďme společně nakopnout pomoc ukrajinským ženám!

By 5. 4. 20249 dubna, 2024No Comments

Máme za sebou další online setkání partnerů projektu CEI (4. 4. 2024). Pracovní setkání nad situací ukrajinských žen, uprchlic před válkou, jak u nás, tak v zemích partnerů a jak jim s naší výzvou “Začlenění ukrajinských žen do pracovního procesu a do společnosti” můžeme dál pomáhat.

Co jsme probírali? Jak se mají ukrajinské ženy v EU, sdíleli jsme čísla, statistiky, ale hlavně jejich potřeby a jak na tom jsou.

Zhodnotili jsme spolupráci nad výzvou, jak je psaní výzvy inspirativní a motivující. A emočně náročné. Sociální dopady na uprchlíky jsou silné a nezaměstnanost veliká. Současně jsme naplánovali aktivity, jak tuto výzvu šířit a teď potřebujeme taky vás, naše parťáky!

Na naší konferenci Equal Pay Day ve dnech 11. a 12. 4. představíme výzvu na podporu ukrajinských žen! Jejich cesta k normálnímu životu v EU není jednoduchá, ale společně jim to můžeme ulehčit.

Jak se můžete přidat? Sdílejte! Ať o tom ví co nejvíc lidí! Ať se to dostane do firem, které mohou opravdu něco udělat, zaměstnat tyto ukrajinské ženy, dát jim odpovídající práci a odpovídají podmínky.

Viktorie od vedle, nebo Olga přes ulici, všechny potřebují pomoc. Pojďme jim společně ukázat, že na ně myslíme!

Díky za podporu!

Projekt je realizován s podporou Fondu CEI, který podporuje spolupráci mezi zeměmi střední a východní Evropy.