Skip to main content

Mentoringový program pro firemní členy

Ucelený vzdělávací projekt #bpwcr pro talentované ženy z firem, které jsou nově na manažerské pozici nebo se na manažerskou roli připravují.

Hlavním cílem projektu je profesní a osobní rozvoj účastnic pomocí intenzivního sdílení zkušeností s mentorkou a dalšími 12 účastnicemi (mentees) u kulatého stolu (speed mentoring), které pak mohou přenést do společnosti.

Projekt se skládá ze 6 tématických setkání během 6 měsíců a práci na vlastním rozvojovém plánu. Vše je doplněno propojením byznys kontaktů, takže se seznámíte s 10 mentorkami z firem a dalšími 30 účastnicemi. Nadstavbou projektu jsou doplňující online materiály, doporučená četba, možnost čerpat dvě hodiny online konzultace s vybranou mentorkou a vstupenka na Mentoringový den Equal Pay Day.

+ poznáte 30 účastnic z různých firem a oborů, tvoříte svou profesní síť
10 osobností v rolích mentorek a 10 rozvojových témat
+ 6 měsíců
práce na vlastním rozvojovém plánu a možné osobní konzultace s mentorkou
+ 5 setkání + 1 vstupenka na Mentoringový Day 13. ročníku Equal Pay Day 2022 (možnost poznat až 60! mentorek)
+ každé 3hodinové setkání naplní 2 x 60 minut speed mentoringu, networking a evaluace

5.11.202126.11.202128.01.202225.02.202225.03.202209.04.2022

5. listopadu 2021  

Setkání v Magenta Experience Center v OC Arkády Pankrác, Praha 4

Hrdličková Michaela-web

Téma: Změna jako základní kompetence leadera

Michaela Hrdličková, Director Patient Advocacy Europe/Canada at Biogen

Michaela Hrdličková se pohybuje dlouhodobě ve farmaceutickém průmyslu v oblasti biotechnologií.
Posledních deset let zastává ředitelské pozice ve společnosti Biogen.
Patří podle žebříčku Forbes mezi 150 nejvlivnějších žen Česka.

Petra Vrbová

Téma: Management změny

Petra Vrbová, Head of Procurement at GasNet CZ

„Ne Ti nejsilnější, ani Ti nejinteligentnější přežijí, jsou to Ti, kteří se nejlépe přizpůsobí změně“ Ch. Darwin. Nejprve musíte změnu sami přijmout, abyste ji mohli úspěšně zavést.

Přes 20 let se pohybuji v oblasti Nákupu zboží a služeb a neustále se musím přizpůsobovat změnám trhu, změnám uvnitř společnosti.  Vedla jsem několik změnových projektů, kde nejdůležitější roli hrála motivace lidí. Bez podpory ostatních se změny dělají špatně. Ráda se s Vámi o své zkušenosti podělím.

26. listopadu 2021

Setkání v Magenta Experience Center v OC Arkády Pankrác, Praha 4

Koubíková Eva Allianz

Téma: Kompetence pro budoucnost

Eva Koubíková, HR ředitelka, Allianz pojišťovna a.s.

Podělím se s vámi o nové trendy v osobním rozvoji a leadershipu, zkušenosti jak a kde se učím já inspiraci, kterou čerpám od svých dětí a tipy jak využít změnu jako příležitost.

Eva se věnuje oblasti HR přes 20 let. Během své kariéry pracovala ve velkých mezinárodních korporacích jako PwC, PPF nebo ING, malých technologických i konzultačních firmách i jako konzultantka na volné noze. Spolupracovala na projektech v Číně, Rumunsku a Litvě.
V Allianz pojišťovně je zodpovědná za strategii HR, provozní činnosti a rozvoj zaměstnanců. Řídí transformační projekty na zvýšení efektivity HR procesů, rozvoj strategického leadershipu a budování otevřené firemní kultury. Aktivně podporuje diverzitu, inkluzi a rovné pracovní příležitosti. Působí řadu let jako mentorka a koučka pro manažerky a studentky.
Její velkou radostí a inspirací jsou její dcery.

Urvalkova Lucie

Téma: Transformace, fúze, změna.

jak být pravým leaderem a ambasadorem procesu a jak pro něj získat zaměstnance

Lucie Urválková, místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka pojišťovny UNIQA

Lucie jako finanční ředitelka finanční skupiny UNIQA v ČR i v SR a řídí okolo 190 lidí. Má na starosti aktiva společnosti ve výši přes 200 miliard korun. V nedávné době dovedla do úspěšného konce proces fúze UNIQA s entitami AXA, jehož řízením byla koncernem se sídlem ve Vídni pověřena. Z toho je jasné, že se nebojí odpovědnosti.

Lucie je ambiciózní. Úspěchu dosáhla díky své kázni, houževnatosti a cílevědomosti. Je zvyklá na většinově mužský svět managementu, v němž není jednoduché se prosadit. Také ví, jak je důležité, aby se ženy podporovaly navzájem. Chce, aby jich v nejvyšším managementu českého byznysu co nejvíce přibývalo. Proto jde příkladem a věnuje čas podpoře juniornějších kolegyň.

V uplynulých letech byla opakovaně zařazena mezi TOP ženy českého byznysu, a také do žebříčku nejvlivnějších žen Česka podle měsíčníku Forbes.
Lucie žije bohatý osobní a rodinný život. Osmiletý syn chodí do třetí třídy, takže mu s partnerem věnují většinu volného času. Kromě toho se chce zlepšovat i v oblastech, které jsou číslům a financím vzdáleny. Například zkouší tvůrčí psaní nebo si zlepšuje handicap v golfu.

28. ledna 2022

Setkání v Magenta Experience Center v OC Arkády Pankrác, Praha 4

Losakova Zuzana

Téma: Každý den buďte lepší verzí sebe samé

Zuzana Lošáková, Corporate Affairs Director Central Europe at Mars Czech

Zuzana se 15 let věnuje reputaci firem, pomáhá jim budovat vztahy s veřejností a vládními institucemi. V průběhu své kariéry působila na Slovensku i v Čechách jako Public Relations expert, budovala interní a externí komunikaci pro SABMiller na Slovensku, kde pomáhala udržet pověst firmy v době významných organizačních změn. Poté vedla komunikaci Slovenského Tesca, včetně Tesco Nadace a charitativních komunitních aktivit pro Tesco na Slovensku. Aktuálně působí ve společnosti Mars jako ředitelka vnějších vztahů pro Střední Evropu, kde má na starosti komunikaci společnosti pro 4 regiony: Česko, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko. Zajímá se o seberozvoj, podporu žen a jejich zastoupení ve vedení firem a firemní kulturu.

Libuse_Kyzlinkova

Téma: Změna jako nezbytná součást našich životů a jak ji zvládat

Libuše Kyzlinková, Communication and Corporate Affairs Director GSK

Pracuji více než 20 let na manažerských pozicích ve farmaceutickém průmyslu. Vždy jsem velmi podporovala ženy v jejich rozvoji, objevování silných stránek a nacházení radosti nejen v pracovním, ale i osobním životě. Vnímám, že právě skloubení pracovního a osobního života je to, co nás činí šťastné.
Rozvíjení ženského potenciálu se věnuji jako mentorka i v mimopracovním životě. Jako jedinou jistotu v životě vnímám změnu. Změnu – jako příležitost pro nová poznání, rozvoj, spokojenější život.

25. února 2022

Setkání v Magenta Experience Center v OC Arkády Pankrác, Praha 4

Klára Lichá

Téma: Organizační změna jako příležitost

Klára Lichá, jednatelka CHANGERINE s.r.o.

Klára na počátku kariéry pracovala v oblasti komunikace, médií, marketingu a reklamy v nadnárodních společnostech. Od roku 2000 se věnuje oblasti lidských zdrojů, nejprve jako personalistka středně velké společnosti a poté jako Senior Consultant v mezinárodní společnosti Adecco/Lee Hecht Harrison se specializací na řízení změny, outplacement a kariérové poradenství. Zde dostala příležitost učit se od nejlepších na světě v oboru outplacementu a pracovat na velkých restrukturalizačních projektech v ČR a na Slovensku napříč různými oblastmi průmyslu od farmacie, obchodních řetězců, výrobních firem po banky, pojišťovny, IT společnosti. V květnu 2011 založila poradenskou společnost CHANGERINE s.r.o., která je primárně zaměřena na pomoc firmám i jednotlivcům se zvládáním dopadů organizačních změn.

Křivánková Miroslava

Téma: Evoluce není revoluce - funkční tým je základem Vašeho vlastního úspěchu

Miroslava Křivánková Barčová, Managing Partner v D.C.G. Delta Consulting Group, exkluzivní partner pro CZ&SK Kennedy Executive Search

Miroslava Barčová působí v oblasti HR consultingu, Executive Search a recruitmentu od roku 2004. Pracovala na manažerských pozicích v mezinárodních konzultačních společnostech, řídila nábor v České pojišťovně, do roku 2018 byla statutární ředitelkou poradenské společnosti Delta Advisory a.s. a od roku 2015 je exkluzivním partnerem mezinárodní aliance pro Executive Search & Consulting, Kennedy Executive. V roce 2018 založila vlastní konzultační společnost D.C.G. Delta Consulting Group, která se zabývá strategickými projekty v oblasti HR, Executive Search na mezinárodní úrovni a Professional Search. Pomáhala budovat týmy jak v ČR, tak v zahraničí. V současnosti se zabývá tématy a projekty v oblasti diversity.

25. března 2022

Setkání v Magenta Experience Center v OC Arkády Pankrác, Praha 4

Zahrádková Radka 2

Téma: Jak hospodařit s penězi

Radka Zahrádková, Finanční ředitelka IBM Česká republika s.r.o.

Radka Zahrádková pracuje už více než 16 let pro společnost IBM Česká republika na různých finančních pozicích.
Posledních 6 let jako finanční ředitelka. V loňském roce byla jmenována jednatelkou společnosti.

Společně se zamyslíme nad tím, zda správně hospodaříme s vydělanými penězi. Náš cíl - finanční nezávislost a svoboda.

Barbora Jarošová ABINbev mentoring

Téma: Umění požádat o pomoc

Barbora Jarošová, Global Customer Experience Manager ve společnosti AB InBev

Možná jste v situaci, kdy jste si toho na svá bedra naložily příliš a snažíte se za každou cenu být tou nejlepší partnerkou, matkou, zaměstnankyní či na vás život seslal zatěžkávací zkoušku a vy nevidíte světlo v tunelu jak z toho ven? Požádat o pomoc patří ke schopnostem, které vás mohou v životě skutečně posunout a to jak pracovně tak i osobnostně. Často máme obavy, hlavně my ženy, že pokud si řekneme o pomoc, tak tím ukazujeme svoji slabost, selhání, že něco nezvládáme a přitom je to jenom závod s časem než začneme selhávat v práci, onemocníme a nakonec vyhoříme. V touze po dokonalosti být superženou zapomínáme, že právě „umění požádat o pomoc" je super power a lidé, kteří se nebojí žádat o pomoc jsou v životě úspěšnější, jelikož si dokáží říct o to, co potřebují. Pojďme se společně naučit nebát se vyslovit co chceme a co potřebujeme.

Ve společnosti AB InBev, kde jsem začala pracovat po studiu Mezinárodních vztahů, působím již 10 let. Po dobu studia moje ambice, úsilí a iniciativy směřovaly jedním směrem a to pracovat pro Evropskou Unii. Nicméně život tomu chtěl jinak a pro mě v té době z neznámých důvodů jsem se rozhodla změnit směr o 180 stupňů a začít kariérní cestu v International Supply Chain v pivovarském průmyslu. Nyní již vím proč tomu tak bylo. Každý rok od samotného začátku působení v AB InBev byl ve znamení konstantního rozvoje a to jak pracovního, kariérního, osobnostního, tak i v objevování svého skutečného potenciálu, posouvání limitů a čelení strachu z neúspěchu. Během 10 let jsem měla možnost působit na 8 pozicích v různých procesech, z čehož poslední 4 pozice byly leadership role a v současné době vedu tým o 40 lidech.
Díky svým zkušenostem se aktivně snažím podporovat ostatní v jejich rozvoji, objevovat skutečný potenciál a nebát se žít na hraně svého strachu. Moje motto „Limity jsou jenom v naší hlavě”

9. dubna 2022 Mentoringový den EPD

Efekt celého projektu umocníme spolu s dalšími účastnicemi Mentoringového dne na akci Equal Pay Day 2022, který se bude konat v konferenčních prostorách Clarion Congress Hotelu Prague na adrese Freyova 945/33, Praha 9-Vysočany.

Účastnice budou moci vybírat až 5 mentorek a témat z celkových 60! nabízených dle svých vlastních preferencí. Cenné rady od úspěšných žen z českého i mezinárodního prostředí bude možné vybírat měsíc před konáním akce.

Slavnostní zakončení s evaluací a předáním certifikátů.

Equal Pay Day 2022

Zakončovací konference Empowering Women

Přihlášení do programu

Program je primárně určen pro » firemní členy Business & Professiona Women CR.

Každá firma může nominovat 1-2 talentované ženykteré jsou nově na manažerské pozici nebo se na manažerskou roli teprve připravují. 

Program je pro členské firmy BPWCR zdarma.

Pro ostatní zájemce je cena programu srovnatelná s ročním členstvím v organizaci, tj. 15 000 Kč.

Pro více informací a dotazy nás kontaktujte na emailu Leona.Schovancova@bpwcr.cz, nebo bpwcr@bpwcr.cz.

Chcete být partnerem projektu?

Všechna setkání letošního projektu proběhnou v úžasném vzdělávacím prostoru Magenta Experience Center v OC Arkády Pankrác, Praha 4, vždy v pátek v čase od 9 do 12 hodin.

Ambasadorkou projektu je Leona Schovancová. Co o projektu říká?

Novinky z projektu