Skip to main content
aktualitanapsali-o-nas

Mentoring patří mezi stěžejní aktivity BPWCR

By 12. 11. 201914 listopadu, 2019No Comments

Čtvrteční mentoring, který byl primárně určen pro členky neziskové organizace BPWCR, hostila společnost MARS, vyrábějící nejen tyčinky a další sladkosti, ale třeba i pet food, to jsem ani netušila. Hostitelka a mentorka v jedné osobě, Zuzana Lošáková MARS v krátkosti představila. Nejvíce všechny zaujaly hodnoty společnosti. Ty jsou nejen napsány na papíře, ale hlavně se tu žijí a na jejich základě jsou vybíráni do týmu i noví kolegové. Ve firmě s hodnotami jako je kvalita, zodpovědnost, efektivita a svoboda je určitě radost pracovat. 

Leony Schovancové, která je mentorkou a zároveň organizátorkou mentoringového programu Empowering Women 2 powered by IBM jsme se zeptali, co bylo obsahem posledního setkání? „Tématem mentoringu byl úspěch a vše co s ním souvisí. Zuzana nás inspirovala a poradila, jak krok za krokem pracovat na budování úspěšné kariéry a já zase, jak a o kolik peněz si říci, aby to odpovídalo našim schopnostem, dovednostem a také reflektovalo situaci na trhu práce. Hodina určená na každé mentoringové kolo utekla rychle, a tak se diskutovala otevřená témata ještě u kávy a hledaly jsme odpovědi na vyřčené otázky.“

Leona ještě dodala: „Asi až nyní mi naplno dochází, že jsem součástí skvělého programu, který mě obohatí profesně i lidsky a poznám další aktivní a cílevědomé ženy. Už teď se těším na další pokračování, které nás čeká 3. prosince 2019 na půdě pojišťovny Allianz s aktuálním tématem Kvalitní vzájemná komuniace.“

Na mentoring se mohou těšit nejen firemní členky BPWCR, ale i všechny ostatní, které na sobě chtějí pracovat, vzájemně se podporovat, chtějí se seznamovat, jsou aktivní a rády sdílejí své příběhy a zkušenosti. Příští rok se uskuteční již jedenáctý ročník Equal Pay Day a v jeho rámci dne 28.3.2020 i speed mentoring u kulatých stolů. Mentorky nabídnou témata z oblasti byznysu, vzdělávání a osobního rozvoje. Přihlásit se můžete již nyní za výhodnou cenu na webových stránkách BPWCR https://www.equalpayday.cz/registrace_2020/.

Business & Professional Women ČR je veřejně prospěšná organizace, která sdružuje aktivní ženy s cílem podporovat a rozvíjet jejich osobnost při naplňování profesní, osobnostní a sociální role.

Zdroj: Praha4online