Skip to main content
aktualitaAWE AkademieAWE příběhy

Kristýna Schneiderová, zakladatelka Kouzelné Kanceláře Kristýnčino: Delegování je skvělé a dovolit si přijmout pomoc je velká příležitost k našemu růstu

Akademie pro začínající podnikatelky – Academy for Women Entrepreneurs (AWE) má za cíl podporovat ženy v rozvoji jejich podnikatelských nápadů, nabízet jim vzdělání, know-how a příležitosti k networkingu a spolupráci s dalšími ženami. Projekt AWE je v naší zemi společným dílem veřejněprospěšné organizace Business&Professional Women CR (BPWCR) a Velvyslanectví USA v ČR. AWE před třemi lety iniciovala americká vláda, do 1. ročníku se v roce 2021 zapojilo 75 zemí, dnes jich je již 133Do třetího ročníku AWE v České republice, který běží od 8. března se přihlásilo 100 podnikatelek se svými projekty, 45 z nich se věnuje intenzivnímu studiu. Po jeho ukončení získají certifikát Arizonské státní univerzity a odnesou si hotový byznys plán. Mají také možnost se zúčastnit soutěže o nejlepší projekt a získat finanční odměnu pro své podnikání. Některé pilné studentky AWE si našly čas, aby představili své projekty i čtenářkám portálu Akční ženy. Slovo má zakladatelka Kouzelné Kanceláře Kristýnčino Kristýna Schneiderová.

Kouzelná Kancelář je laskavým a pečujícím místem spolutvoření s inspirativními podnikajícími ženami. Ve chvíli, kdy nám naše podnikání začíná hezky kvést, je důležité zvědomit si, že se nemusíme snažit zvládat všechno samy. Ženy, které cítí, že potřebují podpořit ve svém podnikání, se rozhodnou některé činnosti delegovat právě například na svou virtuální asistentku. To jim pomáhá efektivně spravovat svůj čas a zvládat nejen své podnikání, ale zároveň si udržet rovnováhu i ve svém osobním životě.

Co si můžeme představit pod názvem Kouzelná Kancelář?

Kouzelná Kancelář je online podpora pro ženy, které se rozhodnou část svého podnikání delegovat a uvolnit si tak více času nejen pro další důležité činnosti svého podnikání, ale i pro sebe samu a svou rodinu. Projekt vznikl s vizí nejen podpořit a pomoci ženám na jejich cestě za úspěšným a naplňujícím podnikáním, ale zároveň také vytvořit místo inspirativních spoluprací. Proto je můj tým rozšířen i o další úžasné ženy, které jsou jedinečné ve svém oboru. Mimo mě, virtuální asistentku, je v týmu Kouzelné Kanceláře také social media specialistka, grafička a brandová designérka, fotografka a video tvůrkyně i expertka na tvorbu, editaci a produkci podcastů. A proč je Kouzelná Kancelář kouzelná? Hodně se věnuji manifestaci, mindsetu a práci s energií. S ženami pracuji v hlubokém propojení a nacítění se na jejich jedinečnou esenci a poslání. Mohu tak poznat jejich podnikání opravdu do hloubky a zároveň přináším pro jejich růst i nové nápady a tvůrčí inspiraci.

Když se ohlédnete zpět, vzpomenete si, kdy a kde se zrodil nápad na Kouzelnou Kancelář?

Vždy mě velmi naplňovalo pomáhat a podporovat druhé a nápad vznikl ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že mojí největší vášní je pomáhat právě ženám na cestě k jejich úspěšnému a naplňujícímu podnikání. Má laskavá a pečující energie o druhé, organizační schopnosti a láska k administrativě se spojila s mými více než desetiletými zkušenostmi práce osobní i týmové asistentky, se studiem na vysoké škole, s neustálým vzděláváním se a posunem v mém osobním rozvoji. Všechny mé znalosti a dovednosti jsem proměnila do rozvoje svého online podnikání s vizí podpořit i ostatní ženy v jejich poslání.

Jaké služby Kouzelná Kancelář nabízí?

Služby jsou rozmanité a poskytuji je tak, aby klientka našla v Kouzelné Kanceláři pomoc pro všechny možné oblasti svého podnikání. Podporu nalezne v administrativě, fakturaci, copywritingu a korektuře textu, překladu anglického jazyka, zákaznické péči, správě webových stránek i e-shopu, organizaci eventů s přesahem i do cestovního ruchu, správě sociálních sítí a obsahovém marketingu, grafice a brand designu na míru. Klientka v rámci prezentace svého podnikání může také využít fotografické a video služby i pomoc s tvorbou, editací a produkcí podcastů a audio nahrávek.