Podporujeme inovativní nápady žen.

Věříme, že nikdy nebylo důležitější zvyšovat počet začínajících firem, podporovat inovace v naší ekonomice a zároveň zvyšovat podíl žen, které si založí vlastní podnikání. Proto od roku 2021 vedeme Akademii pro začínající podnikatelky, která má za cíl podporovat ženy v rozvoji jejich podnikatelských nápadů, nabízet vzdělání a know-how a také příležitosti k networkingu a spolupráci s dalšími ženami. V neposlední řadě mají všechny studentky šanci zúčastnit se soutěže o nejlepší projekt a získat 50.000 Kč do startu svého podnikání!

Přihlášky do druhého ročníku byly uzavřeny 9. ledna 2022.

 

Co je AWE?

Akademie pro začínající podnikatelky – Academy for Women Entrepreneurs (zkráceně AWE) je online studijní program, který do České republiky přinášíme exkluzivně díky podpoře Velvyslanectví USA v ČR. Každý rok z mnoha přihlášených vybíráme cca 40 žen, které studují program Dreambuilder, který vyvinula Thunderbird School of Global Management na Arizonské státní univerzitě. Úspěšné absolventky studia dostanou z této prestižní instituce také certifikát. Dále si účastnice akademie odnesou hotový byznys plán, poznají ženy s podobným zápalem pro byznys a získají spoustu důležitých rad a tipů.

AWE před čtyřmi lety iniciovala americká vláda. V roce 2022 se studijní programy AWE objevily ve více než 80 zemích a otevřely tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR byla vybrána jako jediná organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR, společnosti Deloitte, Datasys a MSD

První ročník AWE v České republice byl hodnocen jako jeden z nejúspěšnějších ze všech zapojených zemí!

Proč byste se měla přihlásit?

#Dreambuilder

Studentky dostanou přístupy do programu Dreambuilder, který tvoří základ a osnovu celého studia, které probíhá přibližně 5 měsíců. Dreambuilder se skládá z celkem 13 modulů a ke každému z nich se váže jedno online setkání s facilitátorkami a s dalšími účastnicemi akademie, kde o probraném modulu diskutují. Facilitátorky jsou průvodkyněmi celým studiem. Jsou to zkušené podnikatelky, které pomáhají studium uchopit prakticky. Studentky tak mají možnost se zeptat na to, čemu nerozumí nebo co je zajímá.

Rolí facilitátorek se v prvním i druhém ročníku ujaly podnikatelky a členky organizace BPWCR Ingrid Šůrová, Bohdana Goliášová a Lenka Daňková.

 

#Workshopy

Vedle toho také připravujeme tematické workshopy podle toho, co studentky zajímá nebo v čem potřebují prohloubit vědomosti. Proběhly tak např. workshopy cenotvorby, work-life balance apod.

#Mentoring

Studentky od nás získají také mentoringovou podporu. Mimo jiné ve formě speed mentoringu na konferenci Equal Pay Day.

#Networking

Dále jsou součástí akademie živá setkání v Praze i v regionech, kam zveme zajímavé hosty a kde mají studentky skvělou příležitost k networkingu.

Zároveň všechny zájemkyně o akademii zveme do FB skupiny, kde se mohou průběžně radit s dalšími účastnicemi i absolventkami AWE.

#Soutěž

Součástí studia je také soutěž o nejlepší projekt, v rámci které vítězka získá 50.000 Kč, které může investovat do svého podnikání. Vítězkou prvního ročníku se stala Helena Bartošová s projektem Filharmoniště.

#Certifikát

Všem úspěšným absolventkám předáme certifikát o absolvování akademie v rámci slavnostního zakončení v Rezidenci velvyslance USA v Praze. Pokud vás atmosféra této události zajímá, můžete se podívat na fotogalerii z prvního ročníku AWE.

Pro koho je akademie určená?

Pro začínající podnikatelky, tzn. jejich byznys není starší než 3 roky, nebo pro ty z vás, které máte nápad na vlastní podnikání, ale doteď jste neměly potřebné know-how, zkušenosti, podporu a možná i odvahu projekt rozjet. My se s vámi o naše know-how rádi podělíme a věříme, že vám dodáme i tu odvahu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Absolventky 1. ročníku AWE

V 1. ročníku dokončilo studium AWE 45 podnikatelek, mezi nimi vedle zmíněného Filharmoniště také např. Výdejna chutí, Pražské zkratky, Progresko, Dárek na druhou, Češtinářské špeky a další.

Platí se nějaký poplatek?

Ano, díky finanční podpoře partnerů je poplatek jen symbolických 100 Kč za každou ze 13 lekcí, celkem tedy 1 300 Kč.

Jak se mohu přihlásit?

Aktuálně běží 2. ročník akademie a přihlášky jsou uzavřeny. Sledujte ale naše sítě a včas se dozvíte o dalším ročníku. Na Instagramu si můžete nastavit sledování hashtagů #AWEinCzechia a #AWEnergized, ať vám neunikne žádná novinka.

Partneři AWE

             

                 

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště