Skip to main content
aktualitaAnchors for the Future

Závěrečné setkání projektu Anchors for the Future

Vzhledem k tomu, že ženy mají stále největší vliv na životy mladých žen, uspořádali jsme závěrečné setkání projektu Anchors for the future v rámci Mentoringového dne naší každoroční konference Equal Pay Day, jedné z největších konferencí pro ženy v České republice. Mentoringový den Equal Pay Day má nejdelší tradici ženského mentoringu v České republice. Letos v programu pracovalo 527 mentees spolu s 63 mentorkami.

Na začátku jsme si zahráli hru Anchors. Měli jsme 7 hráček, mladé ženy a dívky v doporučeném věku pro hru a všechny hráčky měly možnost posílit své kompetence důležité pro jejich budoucí život.
Roli game-mastera na sebe vzala jedna z členek naší organizace, Hana Müllerová, která se také podílela na vývoji hry v jejím průběhuu. Jak řekla, hra má obrovský potenciál. Je jednoduchá a přitom se může dotknout zásadních aspektů života hráček.
Bylo to příjemné setkání s mladými ženami, které byly neuvěřitelně vnímavé, jejich vhledy k věci, hluboké a fascinující.
Dívky měly také možnost vybrat si některé z mentoringových stolů s tématy dle vlastního výběru.

Kulatý stůl s Karolinou Pisz, zakladatelkou Fundacja Laboratorium Zmiany, byl plně obsazen 18 ženami. Karolina je školitelka a facilitátorka zaměřující se na asertivitu, smysl pro akci a boj s genderovými stereotypy.
Ženy měly možnost naučit se a sdílet, jak mít odvahu, asertivitu, sebevědomí a jak samy sobě dovolit dělat chyby.

V přestávce mezi mentoringovými stoly jsme prezentovaly aktivity projektu. Představily jsme hlavní aktivity, které jsme s našimi partnery vytvořili v rámci dvouletého projektu. Jak se hra vyvíjela, vznik publikace SPARKS a online platforma Padlet pro sdílení informací a know-how pracovníků s mládeží ze 4 evropských zemí.
Projekt představila Alena Řezaninová, projektová manažerka za BPWCR.

Během celého dne jsme měly možnost hovořit s řadou zájemkyň o aktivity projektu v rámci celodenního networkingu. Jednou z nich byla regionální koordinátorka BPW Europe, Anu Viks. Doufáme, že toto je začátek vytvoření obrovského vlivu v rámci celé organizace BPW International a pracovníků s mládeží po celém světě.