Skip to main content
aktualitanapsali-o-nas

Zavadilová učí ženy prosadit se v médiích

12. 11. 2019 odpoledne se sešly ženy z organizace Business&Professional Women CR k výjimečnému workshopu s názvem Jak se dostat do médií. Hostila ho Tereza Zavadilová, šéfredaktorka Deníku E15. Společným cílem bylo pomoci ženám v podnikání nebo dalších neziskových organizacích lépe komunikovat s veřejností prostřednictvím médií.

Jak nejlépe budovat vlastní značku, ať již jako osoba nebo společnost? Jak se stát referenčním bodem pro média, i když nejsme velcí nebo vlivní? Tezera Zavadilová během dvou hodin prozradila zákulisí deníků, představila chod redakce, dala nám tipy na oslovování jednotlivých novinářů a představila možné rubriky, kam jednotlivé informace zkoušet umístit. Věnovala se každému tématu účastnic zvlášť. Všechny ženy ocenily nové možnosti, jak pracovat s médii z pozice malých firem nebo soukromníků.

Zároveň přislíbila věnovat více svého času dalšímu setkání, na kterém pomůže připravovat vhodné texty pro novináře. Tato praktická část bude navazovat na včerejší velmi interaktivní osvětovou část a networkingový oběd s ní (červen, 2019). Již nyní se těšíme na další setkání.

Tereza Zavadilová pracuje v Deníku E15 již dvanáctým rokem, 6 let jako jeho šéfredaktorka. Dle ČT24 patří mezi 20% žen, které v médiích v ČR zastávají vyšší funkci v managementu. Věnuje se bysnysovému a ekonomickému zpravodajství, i když v posledních letech ji osobně hodně zajímají otázky svobody a lidských práv. Proto spolupracuje s BPW CR a pomáhá ženám osvětou a vzděláváním.

BPW CR připravuje měsíčně několik možností vzdělávání žen. Většinou se jedná o mentoring, ale zařazuje také zajímavé workshopy. 19. listopadu 2019 například povede workshop o vytváření firemní kultury a hodnot pro menší i rodinné firmy nebo soukromníky. Chce tak pomoci ke stabilizaci a lepším finančním výsledků firem, ve kterých jsou zastoupené ženy nejen na manažerských postech. Na workshop se můžete přihlásit za zvýhodněný poplatek zde: https://bpwcr.cz/19-11-workshop-s-loredanou-popasav/ . Vrcholem každoročních mentoringových setkání je pak mezinárodní konference Equal Pay Day, na které je jeden den věnovaný novým trendům a otázkám rovnosti platů a příležitostí a druhý den je vyplněný mentoringem pro ženy. Konference se koná 27. a 28. března 2020. www.equalpayday.cz

Zdroj: Praha1online.cz