Skip to main content
aktualitaAWE AkademieAWE příběhynapsali-o-nas

Akční ženy: Zakladatelka značky TOOMOMS Kristýna Jelínková: Mámy jsou superhrdinky s obrovskou vnitřní silou, zaslouží si oblečení, které podtrhne jejich jedinečný styl v každé roli

By 2. 6. 202314 října, 2023No Comments

Akademie pro začínající podnikatelky – Academy for Women Entrepreneurs (AWE) má za cíl podporovat ženy v rozvoji jejich podnikatelských nápadů, nabízet jim vzdělání, know-how a příležitosti k networkingu a spolupráci s dalšími ženami. Projekt AWE je v naší zemi společným dílem veřejněprospěšné organizace Business&Professional Women CR (BPWCR) a Velvyslanectví USA v ČR. AWE před třemi lety iniciovala americká vláda, do 1. ročníku se v roce 2021 zapojilo 75 zemí, dnes jich je již 133Do třetího ročníku AWE v České republice, který běží od 8. března se přihlásilo 100 podnikatelek se svými projekty, 45 z nich se věnuje intenzivnímu studiu. Po jeho ukončení získají certifikát Arizonské státní univerzity a odnesou si hotový byznys plán. Mají také možnost se zúčastnit soutěže o nejlepší projekt a získat finanční odměnu pro své podnikání. Některé pilné studentky AWE si našly čas, aby představili své projekty i čtenářkám portálu Akční ženy. Slovo má Kristýna Jelínková, zakladatelka značky TOOMOMS.

Značka TOOMOMS boří zažité mýty, že poté, co se stanete maminkou, jde elegance stranou. V jejich pražském studiu vzniká oblečení, které je moderní a pohodlné, vytvořené na míru maminkám. Kristýně Jelínkové se nápad na vlastní značku zrodil v hlavě během mateřské dovolené, kdy začala oceňovat praktičnost a funkčnost, chtěla si však zachovat svůj osobní styl.

TOOMOMS jsem zakládala s jasnou vizí. Vybudovat prémiovou značku oblečení na každý den. Pro silné a sebevědomé ženy, které touží být samy sebou i ve chvíli, kdy se jim ze dne na den změní život. Stanou se maminkami. Chci jim nabídnout udržitelné, stylové a funkční kousky ušité v České republice. Oblečení, ve kterém se budou cítit krásně a sebejistě v jakékoli roli.“ vysvětluje Kristýna.

Kristýno, kdy jste začala uvažovat o založení vlastní módní značky?

Módě a designu se věnuji už několik let a založení vlastního projektu mě lákalo velmi dlouho. Ta správná chvíle ale přišla až na mateřské dovolené s první dcerou, kdy se můj život přesunul z ruchu velkoměsta domů, na hřiště a dětské kroužky. Hledala jsem oblečení, které bude praktické, funkční a zároveň stylové tak, abych se cítila skvěle doma, postupem času ráno v kanceláři, odpoledne s dětmi v parku i o víkendu na výletě.

Kdy vás poprvé napadlo, že se můžete šitím oblečení živit?

Na začátku byl jeden velký sen o tom, že usnadníme maminkám život a umožníme jim zářit i ve chvílích, kdy není vše zalité sluncem. Postupně začala značka přirozeně růst a z koníčku se stala práce, kterou miluji nejen já, ale věřím, že i celý Toomoms tým.

Co byl váš první podnikatelský krok?

Naslouchat. Podívat se na svůj nápad očima druhých. Konzultovat myšlenku, sdílet svou vizi a zjišťovat od rodiny, kamarádů a známých, co si o mých plánech myslí.