Skip to main content
aktualitaTiskové zprávy

Velvyslanec USA odstartoval 3. ročník Akademie pro začínající podnikatelky

PRAHA (8. 3. 2023) -  Ve středu 8. března byl zahájen již 3. ročník společného vzdělávacího projektu Velvyslanectví USA v ČR a neziskové organizace Business & Professional Women CR Akademie pro začínající podnikatelky (AWE). Do projektu se přihlásilo 100 podnikatelek. Z nich bylo vybráno 45 žen, které se se svými podnikatelskými projekty pustí do studia v rámci čtyřměsíčního uceleného online vzdělávacího programu.

“Nenapadá mě lepší způsob, jak oslavit Mezinárodní den žen, než zahájením třetího ročníku naší velmi úspěšné Akademie pro podnikatelky.” Tak přivítal studentky v programu velvyslanec USA v ČR Bijan Sabet. “Gratuluji, že jste byly vybrány pro tuto příležitost,
a že věnujete čas a tvrdou práci budování svých obchodních dovedností. Vím, že program dokončíte se silnými udržitelnými obchodními plány a doufejme, že i s větší inspirací
a inovací. Těším se na setkání v červnu.” 

AWE před čtyřmi lety iniciovala americká vláda. V roce 2022 se studijní programy AWE objevily ve více než 80 zemích a otevřely tak cestu podnikání pro 70 000 žen. Business & Professional Women CR byla vybrána jako jediná organizace, která tento projekt realizuje
v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.  AWE v České republice je hodnocen jako jeden z nejúspěšnějších ze všech zapojených zemí.

“Mám velkou radost, že se nám již třetím rokem daří vytvářet a podporovat podnikatelské podhoubí složené z aktivních žen, které navíc vytvářejí komunitu, která se významně vzájemně podporuje.”říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR.

Akademie pro začínající podnikatelky je založena na programu DreamBuilder, vyvinutém prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity. Studentky čeká celkem 13 online studijních modulů, ve kterých získají znalosti a dovednosti potřebné pro nastartování a rozvoj vlastního podnikatelského záměru. Každý týden se budou setkávat s lokálními facilitátorkami, zkušenými podnikatelkami a mentorkami. Této role se v letošním ročníku ujaly Venda Vaníčková, Julie Válková a Šárka Rooya Jiřičná. 

“Je mi ctí a potěšením být facilitátorkou AWE 2023. Je to pro mne příležitost být součástí mezinárodního programu pro podporu ženského podnikání, což se perfektně kryje s mou misí přinášet začínajícím podnikatelkám funkční strukturu a zikovost do realizace jejich snů.” říká Šárka Rooya Jiřičná.

Studentky, které úspěšné vzdělávací program dokončí, získají certifikát vydaný Arizonskou státní univerzitou. Na autorku nejlepšího projektu pak čeká finanční odměna ve výši 50.000 Kč. V prvním ročník ucenu získala převzala Helena Bartošová a její úspěšný projekt Filharmoniště. V loňském roce vyhrála Klára Hrdá s projektem Semenařím se Semínkovnou. Obě podnikatelky následně reprezentovaly AWE ČR  jako panelistky na Women Impact Summit, každoročním celosvětovém virtuálním summitu.

V rámci programu AWE jsou pro studentky připraveny ještě další aktivity - koučink, propojení se skupinou absolventek předchozích ročníků a mentoring v rámci konference Equal Pay Day. “Účastnice se tak dostanou do široké mentorské sítě BPWCR, mohou navázat nové kontakty díky networkingu, získat podporu od dalších inspirativních žen, což je v začátcích podnikání velkou výhodou,” doplňuje Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR.

Pro více informací kontaktujte:

Michaela Melicher

koordinátorka projektu AWE

michaela.melicher@bpwcr.cz

www.bpwcr.cz

 

Business & Professional Women CR z. s.

BPWCR je veřejně prospěšná organizace, která propojuje aktivní ženy s cílem podpořit ekonomickou nezávislost žen. Celoročně vedeme kampaň za #rovneplaty, medializujeme ženské vzory, organizujeme dvoudenní konferenci Equal Pay Day a mentoringové programy, dlouhodobě podporujeme téma postavení a vliv žen ve společnosti.