Skip to main content
aktualitaAWE AkademieTiskové zprávy

TZ: Velvyslanectví USA sponzoruje mezinárodní projekt na podporu podnikání žen AWE 

By 16. 2. 20216 března, 2021No Comments

Praha, 12. 2. 2021 -- Velvyslanectví USA a Business & Professional Women CR (BPWCR) jsou partneři prvního ročníku akademie pro začínající podnikatelky Academy for Women Entrepreneurs (AWE), který odstartuje v březnu. "Jsem nadšená, že naše velvyslanectví sponzoruje tento třináctitýdenní podnikatelský kurz pro až třicet českých podnikatelek,” řekla charge d'affaires Jennifer Bachus. "Tento program je součástí širší iniciativy administrativy Spojených států na ochranu a podporu žen na celém světě k posílení naší společné bezpečnosti.”

Tento on-line vzdělávací projekt je založený na programu DreamBuilder, vyvinutém na prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity. Úspěšné absolventky programu získají certifikát této prestižní americké instituce. Zájemkyně se mohou hlásit do 21. února.

Studijní program Academy for Women Entrepreneurs (AWE) je určen začínajícím podnikatelkám nebo ženám s podnikatelským plánem. Na účastnice během tří měsíců čeká 13 online workshopů v angličtině a navazující týdenní setkávání s místními facilitátorkami. V závěrečné soutěži získá nejlepší projekt finanční podporu 50.000 Kč.

Uchazečky přicházející s podnikatelským plánem jej rozpracují v průběhu celého kurzu, ty, které nedávno založily firmu ji budou moci během programu rozvíjet. Ženy na samém začátku podnikání mohou využít své účasti v AWE k získávání podnětů a nápadů k jejich realizaci,” popsala projekt Lenka Šťastná, prezidentka spolku Business & Professional Women CR (BPWCR), který se v České republice věnuje podpoře žen již více než dvanáct let.

"Výzkum ve Spojených státech prokázal, že společnosti, kde jsou ženy ve vedení, jsou úspěšnější a mají lepší ekonomické výsledky. Existuje snad lepší způsob k posílení ekonomického růstu, než vyškolit si příští generaci manažerek?” připomněla obchodní atašé Velvyslanectví USA Christina Sharkey.

Díky spolupráci s Velvyslanectvím USA v České republice účastnice za studium zaplatí 1300 Kč - tedy symbolických 100 Kč za jeden certifikovaný modul studia.

Součástí programu je také vstupenka na 12. ročník konference Equal Pay Day pořádanou BPWCR. “Vedle studia tedy na účastnice čeká přístup do široké mentorské sítě naší organizace s celou řadu kontaktů formou  networkingu -  podpora, která je  v začátcích podnikání klíčová,” dodala Lenka Šťastná.

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích. Otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen.

Registrační formulář: http://bit.ly/AWE_prihlaska 
Uzávěrka přihlášek je v neděli 21. února 2021.
Program AWE začíná 1. března 2021 a končí v červnu 2021. 

Kontaktní informace:
Radka Lím Labendz
koordinátorka projektu AWE
E: radka.labendz@bpwcr.cz
T: 777 055 040
www.bpwcr.cz

Business & Professional Women z.s. (BPWCR) je veřejně prospěšná organizace, která propojuje aktivní ženy s cílem podpořit ekonomickou nezávislost žen. Celoročně vede kampaň za #rovnéplaty, medializuje ženské vzory, organizuje konferenci Equal Pay Day a mentoringové programy, dlouhodobě podporuje téma postavení a vliv žen ve společnosti.

BPWCR je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí ve více než 100 zemích světa a navazuje na odkaz Františky Plamínkové, jedné z prvních českých členek a zakladatelek BPW z roku 1930. Českou organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy propojí a podpoří, dokážou neuvěřitelné věci.