Skip to main content
aktualitaProjektyTiskové zprávy

TZ: Starostové ze 16 zemí EU přijedou na pozvání veřejně prospěšné organizace Business & Professional Women do Prahy

By 24. 7. 2022No Comments

PRAHA - 24. července 2022 - Ve středu 27. července se bude na půdě Evropského domu v Praze konat setkání partnerů evropského projektu ActivEU, které za Českou republiku zahájí svou zdravicí nová vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR Monika Ladmanová.   

Monika Ladmanová, která celý profesní život prosazuje evropské hodnoty a pracuje v oblasti evropské integrace, zastává tuto funkci od 1. července 2022. Jako vystudovaná právnička má letité zkušenosti z neziskového sektoru i z globální korporace. Od roku 2014 je členkou kabinetu Věry Jourové, nynější místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost.

Projekt ActivEU z programu Project for citizens podporuje aktivní diskuzi partnerských měst a neziskových organizací na téma budoucího fungování Evropské unie. Tématem tohoto aktuálního setkání je “postoj vůči EU a jak s ním pracovat”, protože výsledky průzkumů posledních let ukazují, že podpora vůči EU stoupá, a přesto se nadále drží staré nálepky. Českou partnerkou tohoto projektu je Business & Professional Women Production, z.ú.

Během dvoudenní konference dále vystoupí primátoři evropských měst a zástupci neziskových organizací z 16 evropských zemí, jež pracují s cílovými skupinami a veřejností. Veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR je vyhledávanou partnerkou podobných projektů. Členky organizace vnášejí do diskuzí svoje zkušenosti a pohledy na řešenou problematiku očima žen. 

Pro více informací kontaktujte koordinátorku projektu Business & Professional Women CR, Helenu Dreiseitlovou (helena.dreiseitlova@bpwcr.cz;).

Pozvánka na setkání 27. července zde. 

zdroj: 

EC.europa.eu 

Business & Professional Women 

 

Members of the cab. Jourova at the EC