Skip to main content
AWE AkademieAWE příběhy

Skvělých nápadů je nespočet, úspěch spočívá v jejich uskutečnění

Tři tituly z univerzitních studií, nespočet zahraničních certifikátů ani desetiletá praxe v oboru nebyly zárukou úspěšného podnikání. Našla jsem vášeň v tom, co mě baví, měla jsem vizi, ale jak čelit výzvám podnikatelského světa jsem netušila.

Díky účasti v Akademii pro začínající podnikatelky jsem dokázala podnikatelský záměr proměnit v konkurenčně schopný projekt. Jediné co bych si na svém studium Akademie přála změnit, by bylo přihlásit se do ni daleko dříve. Čtyřměsíčním intenzivním programem nás prováděly zakladatelky českých firem i ostřílené podnikatelky.

Úspěšné zakončení intenzivního studia neznamenalo jen obdržení prestižního certifikátu z Arizonské státní univerzity, ale zejména získání cenných znalostí pro zvládnutí vlastního podnikání. Pravidelná online týdenní setkání nás posouvala v osobnostním i profesním růstu doslova mílovými kroky. Načerpané informace jsme proměňovaly v systematické budování vlastní značky. Inspirace i vzájemné sdílení zkušeností nám pomáhaly vytrvat u precizování podnikatelského záměru. Postupně jsme překonávaly nástrahy marketingu, práva, financí, managementu i prodeje.

Když jsme při zahájení prvního setkání účastnic Akademie poslouchaly dojmy předchozích studentek, jejich slovům jsem tak úplně nevěřila.

Že by skutečně existoval program, díky kterému se uskutečňování mých kariérních snů stane realitou?

Více než kladnou odpověď dokládá skutečnost, že potenciálním investorům mohu nyní předkládat kvalitně zpracovaný business plán. Všechny na sebe můžeme být pyšné, protože kromě nové kolonky do absolvovaných programů na LinkedIn jsme získaly nové kontakty, navázaly nová přátelství a staly se sebevědomějšími při následování svých cílů.

Po slavnostním zakončení, v rámci kterého nám byly předány certifikáty na Rezidence Velvyslance USA v Praze, se dostavil zasloužený pocit vítězství.
Pocit, že vše je možné a vyplatí se investovat čas i úsilí do programů.

 

Iva Břízová
absolventka třetího ročníku Akademie pro začínající podnikatelky