Skip to main content

Podporujeme inovativní nápady žen.

Věříme, že nikdy nebylo důležitější zvyšovat počet začínajících firem, podporovat inovace v naší ekonomice a zároveň zvyšovat podíl žen, které si založí vlastní podnikání. Proto od roku 2021 vedeme Akademii pro začínající podnikatelky, která má za cíl podporovat ženy v rozvoji jejich podnikatelských nápadů, nabízet vzdělání a know-how a také příležitosti k networkingu a spolupráci s dalšími ženami. V neposlední řadě mají všechny studentky šanci zúčastnit se soutěže o nejlepší projekt a získat 50.000 Kč do startu svého podnikání!

Druhý ročník studia v červnu 2022 slavnostně skončil a my už pro vás připravujeme další ročník.. Pokud nechcete přijít o informaci, kdy se otevírá, vyplňte formulář a my vám dáme vědět jako první.

Pro koho je akademie určená?

Pro začínající podnikatelky, tzn. jejich byznys není starší než 3 roky, nebo pro ty z vás, které máte nápad na vlastní podnikání, ale doteď jste neměly potřebné know-how, zkušenosti, podporu a možná i odvahu projekt rozjet. My se s vámi o naše know-how rádi podělíme a věříme, že vám dodáme i tu odvahu.

Absolventky 1. ročníku AWE

Absolventky 1. ročníku AWE


Absolventky 2. ročníku AWE

Absolventky 2. ročníku AWE

Celkem už Akademii AWE absolvovalo téměř 90 žen. Mezi podpořenými projekty v 1. ročníku byly např. Filharmoniště,  Výdejna chutí, Pražské zkratky, Progresko, Dárek na druhou, Češtinářské špeky a další.

V 2. ročníku pak mezi projekty byly například Piknikon, MamiGYM, Zamlsej, WE Agency, Rodina cestuje, Dřevohračka a další.

Proč byste se měla přihlásit?

#Dreambuilder

Studentky dostanou přístupy do programu Dreambuilder, který tvoří základ a osnovu celého studia, které probíhá přibližně 5 měsíců. Dreambuilder se skládá z celkem 13 modulů a ke každému z nich se váže jedno online setkání s facilitátorkami a s dalšími účastnicemi akademie, kde o probraném modulu diskutují. Facilitátorky jsou průvodkyněmi celým studiem. Jsou to zkušené podnikatelky, které pomáhají studium uchopit prakticky. Studentky tak mají možnost se zeptat na to, čemu nerozumí nebo co je zajímá.

Rolí facilitátorek se v prvním i druhém ročníku ujaly podnikatelky a členky organizace BPWCR Ingrid Šůrová, Bohdana Goliášová a Lenka Daňková.

 

#Workshopy

Vedle toho také připravujeme tematické workshopy podle toho, co studentky zajímá nebo v čem potřebují prohloubit vědomosti. Proběhly tak např. workshopy cenotvorby, work-life balance apod.

#Mentoring

Studentky od nás získají také mentoringovou podporu. Mimo jiné ve formě speed mentoringu na konferenci Equal Pay Day.

#Networking

Dále jsou součástí akademie živá setkání v Praze i v regionech, kam zveme zajímavé hosty a kde mají studentky skvělou příležitost k networkingu.

Zároveň všechny zájemkyně o akademii zveme do FB skupiny, kde se mohou průběžně radit s dalšími účastnicemi i absolventkami AWE.

#Soutěž

Součástí studia je také soutěž o nejlepší projekt, v rámci které vítězka získá 50.000 Kč, které může investovat do svého podnikání. Vítězkou prvního ročníku se stala Helena Bartošová s projektem Filharmoniště. Vítězkou druhého ročníku se stala Klára Hrdá s projektem Semenařím se Semínkovnou.

#Certifikát

Všem úspěšným absolventkám předáme certifikát o absolvování akademie v rámci slavnostního zakončení v Rezidenci velvyslance USA v Praze. Pokud vás atmosféra této události zajímá, můžete se podívat na fotogalerii z prvního ročníku AWE nebo z druhého ročníku AWE.

Slavnostní zakončení 2. ročníku AWE

Platí se nějaký poplatek?

Ano, díky finanční podpoře partnerů je poplatek jen symbolických 200 Kč za každou ze 13 lekcí, celkem tedy 2 600 Kč.

Jak se mohu přihlásit?

Aktuálně běží 2. ročník akademie a přihlášky jsou uzavřeny. Sledujte ale naše sítě a včas se dozvíte o dalším ročníku. Na Instagramu si můžete nastavit sledování hashtagů #AWEinCzechia a #AWEnergized, ať vám neunikne žádná novinka. A pokud si chcete být jisté, že o další ročník nepřijdete, vyplňte formulář a my vám dáme vědět o otevření dalšího ročníku studia jako první.

Co je AWE?

Akademie pro začínající podnikatelky – Academy for Women Entrepreneurs (zkráceně AWE) je online studijní program, který do České republiky přinášíme exkluzivně díky podpoře Velvyslanectví USA v ČR. Každý rok z mnoha přihlášených vybíráme cca 40 žen, které studují program Dreambuilder, který vyvinula Thunderbird School of Global Management na Arizonské státní univerzitě. Úspěšné absolventky studia dostanou z této prestižní instituce také certifikát. Dále si účastnice akademie odnesou hotový byznys plán, poznají ženy s podobným zápalem pro byznys a získají spoustu důležitých rad a tipů.

AWE před čtyřmi lety iniciovala americká vláda. V roce 2022 se studijní programy AWE objevily ve více než 80 zemích a otevřely tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR byla vybrána jako jediná organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR, společnosti Deloitte, Datasys a MSD

První ročník AWE v České republice byl hodnocen jako jeden z nejúspěšnějších ze všech zapojených zemí!

Partneři AWE

Aktuality z projektu