Skip to main content

Podporujeme inovativní nápady žen.

Věříme, že nikdy nebylo důležitější zvyšovat počet začínajících firem, podporovat inovace v naší ekonomice a zároveň zvyšovat podíl žen, které si založí vlastní podnikání. Proto od roku 2021 vedeme Akademii pro začínající podnikatelky, která má za cíl podporovat ženy v rozvoji jejich podnikatelských nápadů, nabízet vzdělání a know-how a také příležitosti k networkingu a spolupráci s dalšími ženami. V neposlední řadě mají všechny studentky šanci zúčastnit se soutěže o nejlepší projekt a získat 50.000 Kč do startu svého podnikání!

Celkem už AWE v ČR absolvovalo více než 130 žen. Mezi podpořenými projekty v 1. ročníku byly např. Filharmoniště,  Výdejna chutí, Pražské zkratky, Progresko, Dárek na druhou, Češtinářské špeky a další.

V 2. ročníku pak mezi zapojenými projekty byly Piknikon, MamiGYM, Zamlsej, WE Agency, Rodina cestuje, Dřevohračka a další.

Do 3. ročníku se přihlásilo 100 projektů. Mezi vybranými 45 byly Anela, TimTomHaf, Vestibul Interiér, Krafťáci, TooMoms, Shoeker, Kulturní centrum Řehlovice, Givili, a další.

Pro koho je akademie určená?

Pro začínající podnikatelky, tzn. jejich byznys není starší než 3 roky, nebo pro ty z vás, které máte nápad na vlastní podnikání, ale doteď jste neměly potřebné know-how, zkušenosti, podporu a možná i odvahu projekt rozjet. My se s vámi o naše know-how rádi podělíme a věříme, že vám dodáme i tu odvahu.

Proč byste se měla přihlásit?

#Dreambuilder

Studentky dostanou přístupy do programu Dreambuilder, který tvoří základ a osnovu celého studia, které probíhá přibližně 5 měsíců. Dreambuilder se skládá z celkem 13 modulů a ke každému z nich se váže jedno online setkání s facilitátorkami a s dalšími účastnicemi akademie, kde o probraném modulu diskutují. Facilitátorky jsou průvodkyněmi celým studiem. Jsou to zkušené podnikatelky, které pomáhají studium uchopit prakticky. Studentky tak mají možnost se zeptat na to, čemu nerozumí nebo co je zajímá.

Ve třetím ročníku se budou studentky pravidelně setkávat s podnikatelkami a facilitátorkami z řad organizace BPWCR Vendou Vaníčkovou, Julií Válkovou a Šárkou Rooya Jiřičnou.

 

Rolí facilitátorek se v prvním i druhém ročníku ujaly podnikatelky a členky organizace BPWCR Ingrid Šůrová, Bohdana Goliášová a Lenka Daňková.

 

#Workshopy

Vedle toho také připravujeme tematické workshopy podle toho, co studentky zajímá nebo v čem potřebují prohloubit vědomosti. Proběhly tak např. workshopy cenotvorby, work-life balance, LinkedIn, Facebook & Instagram, právní minimum, neverbální komunikace, vyjednávání s investorem apod.

#Mentoring

Studentky od nás získají také mentoringovou podporu. Zdarma získají vstup na mentoringový den v rámci konference Equal Pay Day.
V roce 2023 jsme spustili mentoringovou spolupráci s MSD Womens Network.

#Networking

Studentky se stávají součástí komunity AWE alumni, jak v ČR tak po celém světě, a komunity Business & Professional Women CR.

Zároveň všechny zájemkyně o akademii zveme do FB skupiny, kde se mohou průběžně radit s dalšími účastnicemi i absolventkami AWE.

#Soutěž

Součástí studia je také soutěž o nejlepší projekt, v rámci které vítězka získá 50.000 Kč, které může investovat do svého podnikání. Vítězkou prvního ročníku se stala Helena Bartošová s projektem Filharmoniště. Vítězkou druhého ročníku se stala Klára Hrdá s projektem Semenařím se Semínkovnou. Ve třetím ročníku zvátězila Eliška Stofferová s projektem laskavé a funkční kosmetiky Anela.

 

#Certifikát

Všem úspěšným absolventkám předáme certifikát o absolvování akademie v rámci slavnostního zakončení v Rezidenci velvyslance USA v Praze. Pokud vás atmosféra této události zajímá, můžete se podívat na fotogalerii z prvního ročníku AWE nebo z druhého ročníku AWE.

Slavnostní zakončení 3. ročníku AWE

Platí se nějaký poplatek?

Ano, díky finanční podpoře partnerů je poplatek jen symbolických 200 Kč za každou ze 13 lekcí, celkem tedy 2 600 Kč.

Jak se mohu přihlásit?

Aktuálně připravujeme 4. ročník akademie. Sledujte ale naše sítě a včas se dozvíte o dalším ročníku. Na Instagramu si můžete nastavit sledování hashtagů #AWEinCzechia a #AWEnergized, ať vám neunikne žádná novinka. A pokud si chcete být jisté, že o další ročník nepřijdete, vyplňte formulář a my vám dáme vědět o otevření dalšího ročníku studia jako první.

Co je AWE?

Akademie pro začínající podnikatelky – Academy for Women Entrepreneurs (zkráceně AWE) je online studijní program, který do České republiky přinášíme exkluzivně díky podpoře Velvyslanectví USA v ČR. Každý rok z mnoha přihlášených vybíráme 45 žen, které studují program Dreambuilder, který vyvinula Thunderbird School of Global Management na Arizonské státní univerzitě. Úspěšné absolventky studia dostanou z této prestižní instituce také certifikát. Dále si účastnice akademie odnesou hotový byznys plán, poznají ženy s podobným zápalem pro byznys a získají spoustu důležitých rad a tipů.

AWE před čtyřmi lety iniciovala americká vláda. V roce 2022 se studijní programy AWE objevily ve více než 80 zemích a otevřely tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR byla vybrána jako jediná organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR, společnosti a MSD

AWE v České republice je hodnocena jako jedena z nejúspěšnějších ze všech zapojených zemí!

Partneři AWE

Aktuality z projektu