Skip to main content

Podporujeme inovativní nápady žen.

Věříme, že zvyšování počtu nových firem, podpora inovací v naší ekonomice a zvýšení podílu žen ve vlastním podnikání nikdy nebylo důležitější. Proto jsme od roku 2021 zahájili Akademii pro začínající podnikatelky, která si klade za cíl podporovat ženy v rozvoji jejich podnikatelských nápadů, poskytovat vzdělání a know-how a rovněž nabízet příležitosti k networkingu a spolupráci s dalšími ženami. V neposlední řadě mají všechny účastnice šanci zúčastnit se soutěže o nejlepší projekt.

Pro koho je akademie určená?

Akademie je určena pro začínající podnikatelky, což zahrnuje ženy, jejichž podnikání (projekt, na kterém chcete pracovat) není starší než 3 roky. Taktéž je vhodná pro ty z vás, které máte nápad na vlastní podnikání, ale dosud vám chybělo potřebné know-how, zkušenosti, podpora a možná i odvaha projekt rozjet. Jsme tu proto, abychom se s vámi podělili o naše zkušenosti a praktické tipy a věříme, že vám dodáme potřebnou odvahu k realizaci vašeho podnikatelského snu.

Co vás v Akademii čeká?

#Dreambuilder

Studentky obdrží přístupy do programu Dreambuilder, který vyvinula Thunderbird School of Global Management na Arizonské státní univerzitě. Dreambuilder se skládá z celkem 13 studijních modulů a ke každému z nich se váže jedno online setkání s facilitátorkami a s dalšími účastnicemi Akademie, kde o probraném modulu diskutují.

#Facilitátorky

Facilitátorky jsou průvodkyněmi celým studiem. Jsou to zkušené podnikatelky, které pomáhají studium uchopit prakticky. Studentky tak mají možnost zeptat se na to, čemu nerozumí nebo co je zajímá.

Ve čtvrtém ročníku budou studentky provázet podnikatelky a facilitátorky z řad organizace BPWCR Lucie Krausová, Julie Válková a Šárka Rooya Jiřičná.

#Business Plan

Studijní program Dreambuilder vybízí účastnice, aby si v průběhu studia postupně vyplňovaly a vylepšovaly svůj Business Plan. Na konci programu si tak, kromě mnoha nových znalostí, odnesete také kvalitně zpracovaný Business Plan.

#Workshopy

Dále připravujeme tematické workshopy podle toho, co studentky zajímá nebo v čem potřebují prohloubit vědomosti. V minulých ročnících proběhly workshopy cenotvorby, work-life balance, LinkedIn, Facebook & Instagram, právní minimum, neverbální komunikace, vyjednávání s investorem s Danou Bérouvou a další.

#Mentoring

Studentky od nás získají mentoringovou podporu, včetně vstupu na mentoringový den ZDARMA v rámci konference Equal Pay Day. Dále také 5 hodin mentoringu pro vítězky soutěže o nejlepší projekt. V roce 2023 proběhla 6měsíční mentoringová spolupráce s MSD Women's Network. V dalším ročníku chystáme opět zajímavé mentoringové spolupráce.

#Networking

Studentky se stávají součástí komunity AWE alumni, jak v ČR tak po celém světě, a komunity Business & Professional Women CR. Zároveň všechny zájemkyně o akademii zveme do FB skupiny, kde se mohou průběžně radit s dalšími účastnicemi i absolventkami AWE.

#Soutěž

Součástí studia je také soutěž o nejlepší projekt. Vítězka získá hodnotné ceny. V porotě soutěže zasedají významné investorky a manažerky, které soutěžícím dávají velmi cenné zpětné vazby.

#Certifikát

Všem úspěšným absolventkám předáme, v rámci slavnostního zakončení v Rezidenci velvyslance USA v Praze, Certifikát o absolvování akademie a Diplom Thundebird School of Global Management.

Platí se nějaký poplatek?

Místo tradičního účastnického poplatku přispívají naše účastnice formou daru neziskové organizaci Business & Professional Women CR. Tento dar nám umožňuje pokračovat v naší misi a podporovat další ženy na cestě k ekonomické nezávislosti a bezpečnosti.

Výše daru je 4900 Kč.

AWE_timeline

Chci se přihlásit do AWE

Pro přihlášení vašeho podnikatelského záměru prosím vyplňte pečlivě přihlašovací formulář nejpozději 28.7.2024.

Aktuality z projektu