Skip to main content
Empowering Women 2Osmička pro rodinu

Kdo je Venda Vaníčková? Seznamte se

Představujeme Vám Vendu Vaníčkovou, mentorku nového celoročního projektu Empowering Women - BPW mentoring, která vedla kulaté stoly 26. května. Venda si profesionalizovala řadu svých koníčků, což jí umožnilo a umožňuje různorodé uplatnění v roli: moderátorky, zpěvačky, vizážistky, stylistky, šperkařky, ředitelky produkčního a programového oddělení NDV, výkonné produkční pro ČNSO a Songfest, svatební koordinátorky, školitelky sebeprezentačních dovedností, specialistky na nonverbální a verbální komunikaci, poradkyni v oblastech osobní motivace a majitelky značky Autentik. Venda Vaníčková

Vendo, prozraďte nám, kde hledáte inspiraci.

V UMĚNÍ. Tam je tolik inspirace, jako málokde. Častokrát je přenos energie zhotovení uměleckého díla taková síla, že mě pudí k novým počinům. A to je mi vzácné.

A jaké umění je Vám nejbližší?

Nejvíce mě oslovuje ABSTRAKTNÍ umění. Dává mi prostor pro moje vlastní interpretace, pocity, vnímání. Může mě naplňovat opakovaně novým pohledem, novým významem, novými otázkami. Abstrakce je jako hudba bez kontroly, možnost odcházet a vracet se kdykoli a kamkoli ve vztahu k dílu. Můžu se i ztratit, nechápat, tápat, ale dostávám šanci, nakonec i v možnosti zavrhnutí a vzdání se.

A co hudba? Kterou ráda posloucháte?

JAZZ A KLASIKU. Jsou to odvětví mnoha žánrů, které improvizují a zhmotňují v harmoniích, disharmoniích a zvukových abstrakcích emoce, všechny nejniternější prožitky. Paleta výrazů je tak pestrá, že ji nelze obsáhnout a vyčerpat. A to je skvělé!

Ještě se Vás zeptám, které roční období Vám nejvíce vyhovuje?

Já mám ráda LÉTO. Je to období zrání, sluneční tenze a oprávněné lehkosti. Lehkosti ve všem, co v jiných období je vážné, hutné, náročné, těžké. I když se tělo nemůže zbavit dotěrnosti vedra a někdy i dusna, je odevzdané přírodnímu vlivu a otevřenější jiným variantám. Těší nás maličkosti, např. vánek nebo sklenka vody a tolik pestrých barev.

A jaké máte ráda jídlo?

Nejraději jím MASO. Šťavnaté, pečené, kořeněné a slané. Maso, které i v nejmenší porci obsahuje energii celého zvířete, chuť žít a existovat naplno. Nic zetlelého, povadlého a uschlého ji nemůže nahradit, jen doprovodit v lehké nahodilosti, jako koketování s chuťovými pohárky.

Děkuji za rozhovor a těšíme se na další setkávání.

Tereza Melišová, PR Managerka

 

 

Podpořeno grantem s Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz