Radmila Pinkavová Jirkovská po dokončení studia společenských věd a ekonomie pracuje 14 let v médiích. V TV Nova se podílela na celé řadě projektů, například na rebrandingu Galaxie Sport, spuštění kanálu MTV nebo digitalizaci televizního archivu. Od roku 2010 vede sekci řízení lidských zdrojů. Je certifikovanou koučkou a používá koučink při vedení týmu.

Radko, prozraďte nám, co nejbláznivějšího jste v životě udělala?

Těší mě dělat neočekávané věci a ráda se vrhám mimo komfortní zónu. Navštěvuji trénink improvizace a tam patří vystupování z komfortní zóny k základním předpokladům. Je tedy těžké říci, co je v mém životě "nejbláznivější" - je toho hodně. V devadesátých letech minulého století jsem například bydlela 5 let v srdci jedné z vyhlášených romských čtvrtí. Měla jsem tam bytový ateliér, kam přicházeli moji přátelé hrát divadlo, malovat, poslouchat hudbu, experimentovat, diskutovat o filosofii. Vznikala tam celá řada fascinujících myšlenek a zkušeností a moc nás to tehdy bavilo.

Kde pro to vše hledáte inspiraci?

Pracovní inspiraci hledám ve sdílení zkušeností s kolegy z HR. Osobní pak v koučování, ať už jsem koučovaným nebo koučem.

A co pro Vás znamená odpočinek? Jak odpočíváte?

Potřebuji odpočívat aktivně a rozmanitě. V současné době hodně relaxuji sportem nebo na své malé zahrádce. Pěstuji nejrůznější druhy rostlin, nejvíce mě baví exotičtější rostliny jako masožravky nebo kaktusy.

Jaké máte ráda barvy? Ovlivňují Vás?

Dříve jsem ráda nosila černou barvu, protože jsem si připadala elegantní. Pak jsem si uvědomila, že se tím ochuzuji. Teď hýřím živými barvami, nosím ráda červenou, oranžovou, hnědou, dokonce jsem si dlouho barvila načerveno i vlasy. Myslím, že trochu punku nemůže v businessu škodit :-).

Radko, zajímalo by mě, jak byste využila 21% platu navíc (jedná se rozdíl mzdy mezi muži a ženami v ČR v roce 2014)

Podpořila bych své umělecky založené přátele nákupem jejich prací. Něco bych utratila na dobročinných akcích, které organizují jiní moji přátelé, pracující v neziskovkách. Uvědomuji si, jak je těžké se prosadit v businessu, ale ještě těžší je sehnat peníze na umění nebo dobročinnost. Vážím si všech, kteří se tomu naplno věnují.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak to je Radmila Pinkavová Jirkovská, mentorka projektu Empowering Women.

Radko, moc děkuji za rozhovor a moc se těším na setkání již 8. prosince.

Tereza Melišová,

PR managerka

Podpořeno grantem s Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

 

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště