Skip to main content
aktualitaWEPs

Profi HR Awards 2024: Budoucnost HR a WEPs mezi pěti nominovanými

By 9. 3. 202425 března, 2024No Comments

Změní se HR pod tlakem umělé inteligence? Budou se lidé v HR konečně moci věnovat více lidem a méně činnostem bez přidané hodnoty? Převezme právě tuto práci AI za ně? 

Tyto otázky a mnohé jiné zazněly na panelové diskusi u příležitosti předávání cen Profi HR Awards 2024 pořádané 7. března pod taktovkou oborového časopisu Profi HR v prostorách společnosti Microsoft. 

Mimo jiné jsme se dozvěděli o připravované evropské legislativě zaměřené na regulaci použití AI na pracovištích a v HR, o záměrech a zkušenostech Microsoftu, jehož zaměstnanci považují možnost využívat Copilot za lepší benefit než oběd zdarma, a příklady dobré praxe manažerů a HR profesionálů, kteří už AI do praxe svých týmu zavedli. 

Po panelové diskusi proběhlo slavnostní vyhlášení cen v osmi kategoriích, mezi kterými najdete i oblasti CSR (Corporate Social Responsibility) a ESG (Environmental, Social and Governance). 

Právě v kategorii ESG Projekt byl do pětice nejlepších projektů nominován projekt Women’s Empowerment Principles, na což jsme spolu s Lenkou Šťastnou a celým týmem Business & Professional Women CR týmem hrdé.

Autorka: Radmila Pinkavová Jirkovská