Skip to main content

Jak jsme se po červnovém kreativním setkání v Opole těšili na další pokračování v práci na procesu tvorby hry, sešli se opět všichni účastníci z partnerských organizací. Tentokrát jsme všechny vřele uvítaly u nás v Praze a BPWCR se tak stala hostitelskou organizací tohoto setkání.

Jak asi víte, v procesu designového myšlení je možné všechno a musíte v samotný proces věřit. Museli jsme si tedy uvědomit, že je nutné vše zahodit a začít znovu, abychom mohli naši vzdělávací hru opravdu posunout kupředu.
Po znovunavázání kontaktu hravou formou a teambuildingových aktivitách pro posílení naší kreativity jsme se vrhli přímo do procesu designového myšlení. Připomněli jsme si, kde jsme v procesu skončili na konci pobytu v Opole a dohodli se na pravidlech třídenního setkání.

Společně jsme sdíleli zpětnou vazbu z testování našeho prvního prototypu ve všech partnerských zemích. Pak jsme našli klíčové problémy hry, na jejichž řešení jsme se měli zaměřit. Následoval více než skvělý brainstorming zaměřený právě na ně.

Byla to absolutní souhra celého týmu. Každá akce někoho z nás vyvolala reakci ostatních. Byli jsme na stejné vlně a zároveň jsme cítili, jako by byly všechny naše představy různé druhy cihel, které dokázaly postavit dokonalou a pevnou zeď.

Po přípravě nového prototypu hry jsme ji sami otestovali, opravili některé detaily a pak?
Měli jsme skvělou příležitost sledovat naše dobrovolnice testující hru a bylo to úžasné! Poskytly nám velmi užitečnou zpětnou vazbu, na kterou jsme později dokázali najít odpovědi při její implementaci.

Všichni si uvědomujeme, že to není náhoda, že hra vypadá právě takto. Je v ní energie každého z nás, kdo pomáhal hru vyvíjet. Všichni jsme vděční za to, že můžeme být součástí tohoto tvůrčího procesu, a nemohli jsme uvěřit, že ty tři dny jsou již za námi. Byly to opět další náročné, napínavé, ale krásné tři dny. Sdíleli jsme toho hodně, abychom dospěli k výsledku, který máme právě teď.

Vydali jsme se na cestu a dokázali jsme se vzájemně navigovat do zdárného cíle. Můžeme zavřít tyto dveře a otevřít další pro budoucí plány, které jsme si stanovili. Jsme připraveni na vše, co je před námi, abychom naši práci úspěšně dokončili a podělili se o vše se světem.

Udělali jsme velký pokrok a na konci celého tréninku jsme na sebe byli všichni opravdu hrdí. Také cítíme, že existuje tolik možností, jak tuto hru využít a že může skutečně změnit životy. A to je to, o co nám šlo především.

Těšíme se na vše, co je před námi.