Skip to main content
AWE #TIPdneAWE Akademie

Když hledáš ideální klientku zahraj si na doktora

Proč potřebuješ svou ideální klientku (IK) detailně poznat? Aby tvá nabídka přesně naplnila její potřeby a ona byla spokojená. Vracela se nakupovat a doporučovala tě dál. Potud je nám to všem jasné. Ale stačí to?

Pojďme si to ukázat na příkladu.
IK je pacientka s alergií a ty jsi lékařka.
Představ si svou IK jako ženu kolem čtyřicítky, která má ráda repasovaný nábytek a je připravena si ho pořídit. Stačí to? Je to jakoby lékařce stačilo, že ví, že její pacientka je alergik. A že se chce léčit. Jaké léky jí má ale předepsat a kdy?
Lékařka bude dále zjišťovat, jaké má její pacientka symptomy: rýmu, slzení, svědění, kašel, dušnost, kožní, žaludeční či střevní potíže. A také se bude ptát, v které části roku a jaké potíže má. Jaké má další nemoci. Udělá vyšetření. A pak může nasadit nosní sprej, kapky do očí, průduškový sprej, mastičku, tabletky, popř. kombinaci. A dát také doporučení na režimová opatření, popř. tipy na práci s psychikou.
Co budeš dále zjišťovat ty?
Co IK zajímá v tuto chvíli nejvíc - zda křesla, stolky, skříně nebo třeba zrcadla. Kam ten kousek chce umístit - do bytu nebo do domu. Jakého. Které historické období je jí nejbližší. Jaká barva úpravy dřeva a jaké vzory látek, barevnost. Jaký má rozpočet. Jestli se rozhoduje sama nebo se s někým radí. Jestli si chce nábytek koupit nebo sama repasovat.
Najít IK může být náročné, dlouhodobé a často to vyžaduje kombinaci různých přístupů. Je důležité být trpělivá a nevzdávat se, pokud se tvé snahy z počátku nezdají být úspěšné.
TIP: Zkus nehledat hned IK pro celou svou značku.
Zkus ji najít např. pro svou jarní kolekci, pro jednu konkrétní nabídku. Půjde ti to líp, protože si to budeš umět lépe představit, a nakonec se ti to z té mozaiky poskládá pro celou tvou značku.
Jaká je tvá IK a na co? Co o ní už víš?