Skip to main content
aktualitaAWE příběhy

Katarína Balcová : “Covid změnil mé plány a já jsem se vrhla na jiný projekt,

By 10. 6. 202115 června, 2021No Comments

Katarína Balcová

Katarína přemýšlela o zahájení podnikání ještě předtím, než se vůbec přihlásila do 1. ročníku AWE, který realizuje nezisková organizace Business and Professional Women CR za podpory Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.

Vedla ji chuť pracovat na projektech, kterým věří a za které se může sama postavit. 

Před Covidom měla podnikatelský nápad, ale situace ji přinutila změnit plány. S jakým projektem se nakonec přihlásila do AWE?

Kataríno, o čem je váš projekt “ Hayee - dětské cestovní matrace”. Jaký je jeho cíl?

Uvedla jsem na trh unikátní typ dětských matrací určených primárně do cestovních postýlek, ale lze je využít i jako samostatnou dětskou matraci či hrací podložku. Jsou vhodné již od narozeného miminka, z odolného a omyvatelného materiálu. Hlavní výhodou matrací je jejich malý rozměr pro přepravu, rychlá příprava ke spaní na samonafukovacím principe a zejména možnost regulovat tvrdost matrace dle potřeby.

 

Kdy vznikl Váš nápad?

O podnikání jsem přemýšlela již dlouho, zhruba 5 let jsem připravovala coworking pro pracující rodiče. Důvodem byla hlavně chuť pracovat na svých věcech, podepisovat se svým jménem pod projekty, kterým opravdu věřím a můžu se za ně postavit. Nicméně Covid změnil mé plány a já přehodnotila životaschopnost coworkingu, přesunula ho na později a vrhla se na jiný projekt, který jsem měla v hlavě na někdy později.

Na to, že podobný produkt na trhu chybí, jsem narazila díky vlastní zkušenosti, hodně cestujeme a s 2 dětma a psem jsme se nějak nemohli vejít do auta. Hledali jsme úspory a zjistila jsem, jak nepraktické aktuální dětské matrace na trhu jsou. Nechala jsem si vyrobit jednu, která tohle řešila a následně asi po půl ročném testování, jsem se rozhodla je nabídnout na trh.

 

Co Vás motivovalo k tomu přihlásit se do Akademie? 

Možnost "sharovat" zkušenosti a získat nové informace a nové pohledy na situace spojené s podnikáním.

 

Co vnímáte jako hlavní přínos Vaší účasti v projektu AWE s ohledem na rozvoj Vašeho podnikání?

Kontakty s účastnicemi a nové možnosti spolupráce. Praktické rady od Bohdany. 

 

Je něco, v čem Vám účast v AWE otevřela oči (např. v důležitosti perfektně připraveného business plánu, v přístupu k cenotvorbě, marketingu apod.)?

V pohledu na vlastní cenu na trhu - v tom, nebát si hned od začátku říct to co chci a potřebuji pro životaschopnost businessu i pro život.

Děkujeme Kataríně za rozhovor a přejeme hodně štěstí na její další podnikatelské cestě. 

Více informací o projektu Kataríny Balcové najdete na:

Facebook, Instagramweb

 


Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.