Skip to main content
aktualitaAWE příběhy

Jana Kotrlová : “Věřím, že obklopovat se hezkými věcmi je v našem životě důležité”

By 10. 6. 202115 června, 2021No Comments

Jana Kotrlová

Studentka 1. ročníku AWE, Jana Kotrlová, vystudovala vysokou školu, která byla humanitního charakteru. Právě Akademie pro začínající podnikatelky jí poskytla potřebnou podporu, aby mohla rozvíjet svůj podnikatelský nápad. 

AWE přesně s tímto záměrem i vznikla. Jde o celosvětový projekt, který pro Českou republiku realizuje nezisková organizace Business & Professional Women CR s podporou Velvyslanectví USA v Praze. 

Přečtěte si rozhovor začínající podnikatelky Jany Kotrlové a jejím uměleckém nápadu.

 

Jano, o čem je váš projekt “Fineli - Fine Little Things”. Jaký je jeho cíl?

Fineli – Fine Little Things představuje nový brand dárkových produktů z oblasti papírenského zboží a home decoru. Hlavní hodnotou značky je originální vizuální design, prostřednictvím něhož chceme budovat povědomí o značce. Chceme sdílet naši vášeň pro ilustraci a grafický design s našimi zákazníky a přinést kvalitní vizuální design i do obyčejných domovů. Naše produkty budou založeny na vlastním designu, který vzniká ve spolupráci s ilustrátory a designéry, vyrobené v manufakturách českých výrobců. Produkty budou k dispozici na našem e-shopu jakožto hlavním prodejním kanálu a ve vybraných obchodech a storech. Naše produkty chceme výhledově nabízet v zahraničí. Projekt by měl být spuštěn na konci června 2021.

 

Kdy vznikl Váš nápad?

Myšlenka na projekt značky Fineli – Fine Little Things – dárkových produktů z oblasti papírenského zboží a home decoru – se zrodila z lásky a obdivu ke květinám, botanickému umění a výtvarnu. Zhruba od momentu, kdy jsem pochopila k čemu jsou nůžky a časopis, jsem si začala vystřihávat zásoby obrázků pro tvorbu koláží a různých nástěnek. Také jsem kreslila ženy s bohatými květinovými věnci na hlavách a mojí inspirací byl Alfons Mucha. Později jsem vlastní tvůrčí zápal opustila a vystudovala Dějiny umění a následně spolupracovala v rámci tvorby knih pro děti s ilustrátory a grafiky již jen jako supervizor projektů. Obrázky různě po stole a na kuchyňské lince mám i dnes, inspirace také přetrvaly do dospělosti, jen techniky už přenechávám profesionálům. Věřím, že obklopovat se hezkými věcmi a vizuálními momenty je v našem životě nesmírně důležité a přináší to člověku inspiraci, kreativitu a radost do každodenního života. Značku chci stavět na výjimečném, originálním a vkusném vizuálním designu, který bude pojítkem všech produktů, vytvoří samotný obsah značky a lidé si ji díky němu zapamatují a oblíbí a Fineli jim přinese do života radost a inspiraci.

 

Co Vás motivovalo k tomu přihlásit se do Akademie? 

Vzhledem k mému humanitnímu zázemí mi program AWE umožnil začít myslet byznysově a out of box, také si srovnat základní kameny podnikání do správných škatulek.  

 

Co vnímáte jako hlavní přínos Vaší účasti v projektu AWE s ohledem na rozvoj Vašeho podnikání?

Jako hlavní přínos programu AWE vnímám možnost být mezi podobně uvažujícími lidmi v podobné životní fázi. Velmi si cením vzájemného sdílení informací, přemýšlení a úvah. Také si cením mentoringového vedení a možnosti uvažovat o tomto fenoménu, který bych ráda natrvalo zabudovala do svého osobního i podnikatelského života. 

 

Je něco, v čem Vám účast v AWE otevřela oči (např. v důležitosti perfektně připraveného business plánu, v přístupu k cenotvorbě, marketingu apod.)?

Program AWE mi umožnil zažít mentoring a sdílení v širší skupině. Obojí bych ráda natrvalo zabudovala do života i podnikání.

Děkujeme Janě za rozhovor a přejeme hodně štěstí na její další podnikatelské cestě. 

 

Více informací o projektu Jany Kotrlové najdete na:

Linkedinu

 


Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.