Skip to main content
aktualitaHR days 2022

Jana Čerteková: Jak dokázat říct NE

Mentorka: Jana Čerteková

Téma: Jak dokázat říct NE

Mentoring: 13.10.2022   12:00 - 13:00

Jana Čerteková pracuje 18 let v mezinárodních společnostech. Jana nastartovala svoji profesionální kariéru jako manažerka pobočky společnosti zabývající se pronájmem skladů. V dalších letech zpracovávala faktury, vymáhala pohledávky, připravovala reporty pro vedení společnosti a vedla mezinárodní týmy. Stala se firemní ambasadorkou pro univerzity a také členkou v organizaci Business & Professional Women ČR. Mezi její koníčky patří osobní rozvoj, deskové hry, turistika a běh (maraton byl splněným cílem tohoto roku). Janinou osobní značkou je úsměv a dobrá nálada za každé životní situace.

Jak dokázat říct NE

Na začátek zkusme namísto "ANO" říkat radši "MOŽNÁ". Účinným řešením je nabídnout nějakou alternativu. Říci "NE" není vůbec špatné. Naučme se stát si za svým. "NE" znamená svobodu. Dát sobě to nejlepší. Projevit své osobní meze a stát si za nimi. Říct "ANO" všemu, co je pro nás důležité.
Ten, kdo "NE" dokáže říkat, tím umí dávat najevo, že si váží svého času a svých priorit. Ten, kdo cizí "NE" dokáže přijmout, tím zase umí dávat najevo, že respektuje druhého a jeho hodnoty.
Položme si otázku, o koho skutečně přijdeme svým "NE"? Není to nic zraňujícího. Na "NE" není nic, pro co by si nás druzí měli méně vážit!

 

BPWCR je dlouholetou váženou partnerkou profesního veletrhu HR DAYS. Naše mentoringová zóna patří k nejvyhledávanějším. Je nám velkou ctí, že Vás i letos můžeme pozvat k mentoringovým stolům. Přijďte si popovídat nejen s HR profesionály na různá témata.