Skip to main content
aktualitaProjektyTiskové zprávy

TZ: Zástupci měst a obcí ze 16 evropských zemí řeší v Praze postoj občanů k EU

27. července 2022 (PRAHA) – Ve středu 27. července byla v Evropském domě v Praze zahájena dvoudenní mezinárodní konference v rámci evropského programu Europe for Citizens, na kterou přijeli představitelé měst a obcí ze 16 evropských zemí.

Tématem konference je postoj vůči Evropské unii a také to, jak s ním pracovat. Konferenci zahájila Monika Ladmanová, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR. „Budování vzájemných vztahů  a spolupráce v rámci podobných projektů dává velkou naději pro budoucí rozvoj společností, byznysu i jednotlivců. Mým posláním je takové projekty podporovat,“ uvedla ve své řeči Monika Ladmanová.

Hostitelskou organizací je Business & Professional Women CR, z.s. – nezisková veřejně prospěšná organizace, která realizuje celou řadu projektů zaměřených na profesní rozvoj žen. „Účast v mezinárodních projektech je velkým profesním i osobním obohacením pro členky naší organizace, a zároveň příležitostí prezentovat pohledy žen – expertek na témata současné doby, která je plná změn,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR.

Projekt ActivEU z programu Europe for Citizens podporuje aktivní diskuzi partnerských měst a neziskových organizací na téma budoucího fungování Evropské unie. Tématem aktuálního setkání je “Postoj vůči EU a jak s ním pracovat”. Výsledky průzkumů z posledních let totiž ukazují, že podpora vůči EU stoupá, a přesto se nadále drží staré nálepky.

Veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR z.s. propojuje aktivní ženy s cílem podpořit ekonomickou nezávislost žen. Členkám a firemním členům umožňuje zapojit se a přispět k pozitivní změně ve společnosti. Celoročně vede kampaň za #rovnémzdy medializuje ženské vzory, mentoringové programy, podporuje téma postavení a vlivu žen ve společnosti. Tvoří a realizuje projekty na podporu profesního rozvoje žen a využití jejich potenciálu. Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí již 92 let ve více než 100 zemích světa. Zakládající členkou organizace byla česká senátorka Františka Plamínková. V ČR tuto organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy spojí, dokážou neuvěřitelné věci. 

Pro více informací kontaktujte koordinátorku projektu Business & Professional Women CR, Helenu Dreiseitlovou (helena.dreiseitlova@bpwcr.cz; +420 731 970 136).