Skip to main content
Empowering Women 2

Jak odpočívá Iva Kaplanová?

Iva Kaplanová je absolventkou VŠE, při jejímž studiu se stala matkou. Po 18 letech působení v oblasti hotelnictví a maloobchodu na pozicích HR manažerky, později ředitelky se odhodlala ke změně – přešla do financí a zpět do HR. Dalo by se říct - "pořád HR", ale věřte, že to je pořádná změna, a že se učí každý den.

Ivo, řekněte nám, co pro Vás znamená odpočinek? Jak odpočíváte?

Kaplanová Iva Odpočinek je pro mě něco velmi cenného, čeho by mohlo být více, protože čím jsem starší, tím raději lenoším. Když odpočívám aktivně, tak si jdu zacvičit a potom do sauny nebo jedu na kolo. Hradec Králové, ve kterém bydlím, je přímo stvořený pro cyklistiku, v okolních lesích jsou úžasné cyklistické stezky. Jízda zeleným voňavým lesem je úžasný relax, který nabíjí! Anebo dám jenom tu saunu, která vyčistí tělo i mozek. Když odpočívám neaktivně, pak je to u knihy, někdy televize a hlavně u vaření. Vaření i pečení je můj koníček, který zároveň přináší i hodnotu mé rodině. Tedy aspoň si to myslím podle jejich reakcí... 🙂

Jaký máte ráda styl oblečení?

Nemohu říct, že bych měla nějaký vyhraněný styl oblečení. Mám ráda módní trendy věci, nicméně své oblečení se snažím přizpůsobit příležitosti. Ovšem kromě doby, kterou trávím doma - tam dávám přednost něčemu opravdu pohodlnému, aby si tělo odpočalo. Z barev mám ráda černobílou a červenobílou kombinaci, nebráním se i křiklavým barvám a opravdu, opravdu, nemusím hnědou a její odstíny.

Jaké další barvy máte ráda?

Jak už jsem zmínila, na sobě mám ráda kombinace černobílé, červenobílé, ale nebráním se i něčemu křiklavému. Zelená okolo mě je barva, která mě uklidňuje. Doma mám vše hodně laděné od bílé přes béžovou až k hnědé, které pro mě symbolizují teplo domova.

A co hudba? Jakou posloucháte?

Nemám vyhraněný styl hudby nebo preferovaného hudebníka, zpěváka. Kdybych ale opravdu měla někoho jmenovat, pak jsou to Eric Clapton - to když mám trochu melancholickou náladu a Roxette - ty většinou poslouchám, když cvičím. Pokud se týká vážné hudby, tu si doma nepouštím, ale čas od času velmi ráda zajdu na koncert. Většinou záleží na mém momentálním naladění, podle toho volím hudbu.

A poslední otázka.. Jaké máte ráda filmy?

Pretty woman a jí podobné, když žehlím. A dobré komedie, jedno, jestli české nebo zahraniční, relaxuji při nich. Musím přiznat, že se moc nedívám na odborně naučné filmy, filmy s válečnou tématikou nebo s těžkými společenskými tématy.

Ivo, moc děkuji za rozhovor a těšíme se na další setkávání 🙂 .

Tereza Melišová, PR Managerka

Podpořeno grantem s Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz