Skip to main content
aktualitaWEPs

Equality means business

Dne 25. ledna 2024 uspořádala Business & Professional Women Czech Republic (BPWCR) ve spolupráci s Rumunským velvyslanectvím mezinárodní setkání podporovatelů a singatářů Women's Empowerment Principles (WEPs) pod názvem "EQUALITY MEANS BUSINESS". Tuto akci hostila Rumunská velvyslankyně, paní Marie-Antoaneta Barta, která ve své úvodní řeči zdůraznila, že rovnost pohlaví je zrcadlem pokroku ve společnosti a je klíčovým prvkem pro realizaci plného potenciálu v podnikání, politice a společnosti.

Setkání se zúčastnila také například velvyslankyně ze Slovenska, Gruzie, Kanady, Malajsie, Chorvatska, Tuniska a Jihoafrické republiky. 

Prezidentka BPWCR, Lenka Šťastná, představila v rozhovoru s Klárou Smolovou, která akci uváděla, přehled událostí spojených s WEPs v roce 2023 a plány na rok 2024 jak ve světě, tak v České republice. Následně se konala panelová diskuse na téma "EQUALITY MEANS BUSINESS" s významnými hosty, kterým byli Martin Čermák: CEO HOPI Foods, Emmanuel Chilaud: Senior Director of Manufacturing Biscuits u Mondelēz International a Martin Záklasník: CEO a zakladatel Sinlei - Singularity Leadership Institute.

Z panelové diskuse vyplynulo, že všichni tři hosté sdílejí názor, že muži hrají klíčovou roli v sociální změně a rovnost příležitostí je vnímána jako naléhavá záležitost. Emmanuel Chilaud a Martin Záklasník upozornili na vliv čtyřiceti let socialismu na ideál ženy. Panelisté se shodli, že existence sociální bubliny bez problémů nerovnosti neznamená, že neexistují. Diskutovali také o potřebě transparentní firemní kultury a rozdílech v potřebách generací žen ve firmách. 

Moderátorkou diskuse byla Radmila Pinkavová Jirkovská.

Poslední bod programu byl věnován sdílení zkušeností. S představením svých zkušeností  vystoupila Helena Steinerová, Senior manager, Recruitment, Development & Employer brand ze společnosti GasNET CZ a Jan Bílý, ředitel úseku personálního Dopravního podniku Ostrava a.s.

Business & Professional Women International spolupracuje s UN Global Compact a UN WOMEN na projektu WEPs, který slouží k posilování postavení žen v agendě Cílů udržitelného rozvoje. BPWCR, jako ambasadorka tohoto projektu v České republice, usiluje o budování komunity firem zapojených do této iniciativy se o WEPs a o podporu těch, které směřují k dosažení Cíle 5 - ROVNOPRÁVNOST MUŽŮ A ŽEN. Více informací naleznete na našem webu.