Skip to main content
aktualitaAnchors for the Future

Dokážou hry měnit svět kolem nás?

By 10. 11. 2021No Comments

V pondělí 8. 11. 2021 jsme se znovu setkaly nad prototypem vzdělávací hry, která vzniká v rámci mezinárodního projektu Anchors for the Future. Tentokrát jsme hru testovaly se slečnami nad 18 let. V atmosféře hýřící kreativitou jsme strávily celou hodinku a dostaly jsme úžasnou zpětnou vazbu, která vývoj celé hry určitě posune dál.

Práce s věkově starší skupinou byla o mnoho dynamičtější a živá diskuse nad nápady, jak hru vylepšit, doplnit a naopak, co určitě ponechat, probíhala již v průběhu samotného hraní.

Stejně jako u mladších dívek jsme podle ohlasů zjistily, že hra by měla být delší, aby se kreativita hráček v řešení situací mohla postupně pořádně rozvinout. Hru jsme dohrály až v okamžiku, kdy nám došly připravené kartičky a kdyby nedošly, věříme, že ji hrajeme ještě dnes. Takové nadšení, se kterým jsme se setkaly, bylo pro nás obohacující a velmi si vážíme energického zapojení našich hráček.

Jako poděkování od nás dívky dostaly malé kosmetické sady, které nám pro ně darovala firma Rossmann.

Hra mimo jiné podporuje vizi, že kdekoliv jsme, můžeme najít někoho, kdo má silnou stránku, díky které nás doplní a vzájemně si můžeme pomoci v našich životních cestách. Ať už se známe nebo ne, můžeme se tak vzájemně podpořit.
Poukazuje také na to, jak v sobě budovat silné stránky a jak je využít i v situacích, se kterými na první pohled nemají nic společného.

JAK PROBÍHALO PRVNÍ TESTOVÁNÍVÍCE O PROJEKTU