Skip to main content
aktualitaAWE příběhy

Denisa Haubertová Šedivá: “Je důležité mít spojení s rodnou zemí.”

By 17. 5. 202125 května, 2021No Comments

Denisa Haubertová Šedivá

„Díky Akademii pro začínající podnikatelky mám možnost krok za krokem dát svému snu kontury, ptát se sama sebe, zamyslet se nad každým detailem a případně projekt upravit, nebo ho postavit na pevných základech," říká v rozhovoru Denisa Haubertová Šedivá, studentka 1. ročníku projektu Akademie pro začínající podnikatelky (AWE), který je společným vzdělávacím projektem organizace BPWCR a Velvyslanectví USA v Praze.

S jakým projektem se do Akademie přihlásila? Čtěte dál!

Deniso, o čem je váš projekt “ABCZ club” a co je jeho cílem?

Klub ABCZ bude diplomatům a expatům, žijícím v Česku, zprostředkovávat českou kulturu neotřelým způsobem podle unikátního ilustrovaného česko-anglického abecedáře Česka ABCZ aneb H jako Havel. V malých skupinkách se budeme pravidelně jednou měsíčně setkávat v srdci Prahy (formou Tea at Five) a  potom se vydáme na návštěvy ateliérů a studií českých umělců a designérů, do galerií, na koncerty, festivaly, nebo po stopách výjimečné české architektury. Podíváme se na místa cizincům často skrytá. Vše spojíme s filmovým a knižním klubem. Co měsíc, to jedno písmeno abecedy. Celý program bude trvat 2,5 roku.

 

Kdy vznikl tento nápad?

Při dlouhodobém životě v zahraničí po boku svého muže jsem si uvědomila, jak je pro mě důležité zprostředkovat našim dětem, které celý život žijí v zahraničí, naši českou kulturní identitu. Z této potřeby jsem napsala ilustrovaný dvojjazyčný abecedář Česka ABCZ aneb H jako Havel, zachycující v zábavné mosaice nejdůležitější momenty a prvky naší kultury. Nyní, po dalším stěhování do zahraničí, jsem si uvědomila,  jak je pro mě důležité zůstat stále ukotvená v české společnosti a mít živé spojení s rodnou zemí. Tady vznikl nápad, který kombinuje mé potřeby, tedy pravidelný a živý kontakt s českou kulturní a designovou scénou, s potřebami cizinců v Česku, které si velmi dobře dokáži představit, protože jsem sama byla opakovaně v této pozici. Pootevřu jim dveře k pochopení české kulturní identity a sobě umožním a zajistím to, co mi chybí. 

Co Vás motivovalo k tomu přihlásit se do Akademie? Co vnímáte jako její největší přínos pro vaše podnikání?

Pocit, že bych si ráda splnila svůj sen a zůstala ve spojení s rodnou zemí, ať budu žít kdekoli. 

Co vnímáte jako hlavní přínos Vaší účasti v projektu AWE s ohledem na rozvoj Vašeho podnikání?

AWE dává možnost krok za krokem dát svému snu kontury, ptát se sama sebe, zamyslet se nad každým detailem a případně projekt upravit, nebo ho postavit na pevných základech. Také motivuje k přemýšlení do budoucna. A velkým přínosem je seznámení se skupinou žen s podnikatelskými projekty. 

Je něco, v čem Vám účast v AWE otevřela oči (např. v důležitosti perfektně připraveného business plánu, v přístupu k cenotvorbě, marketingu apod.)?

Ano, vůbec v důležitosti sestavení řádného byznys plánu jako páteře celého projektu a v zamyšlení se nad dlouhodobou perspektivou a udržitelností celého projektu. 

 

Děkujeme Denise za rozhovor a přejeme hodně štěstí na její další podnikatelské cestě. 

 

Více informací o projektu Denisy Haubertové Šedivé najdete na: webu


 

Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.