Denisa Haubertová Šedivá

„Díky Akademii pro začínající podnikatelky mám možnost krok za krokem dát svému snu kontury, ptát se sama sebe, zamyslet se nad každým detailem a případně projekt upravit, nebo ho postavit na pevných základech," říká v rozhovoru Denisa Haubertová Šedivá, studentka 1. ročníku projektu Akademie pro začínající podnikatelky (AWE), který je společným vzdělávacím projektem organizace BPWCR a Velvyslanectví USA v Praze.

S jakým projektem se do Akademie přihlásila? Čtěte dál!

Deniso, o čem je váš projekt “ABCZ club” a co je jeho cílem?

Klub ABCZ bude diplomatům a expatům, žijícím v Česku, zprostředkovávat českou kulturu neotřelým způsobem podle unikátního ilustrovaného česko-anglického abecedáře Česka ABCZ aneb H jako Havel. V malých skupinkách se budeme pravidelně jednou měsíčně setkávat v srdci Prahy (formou Tea at Five) a  potom se vydáme na návštěvy ateliérů a studií českých umělců a designérů, do galerií, na koncerty, festivaly, nebo po stopách výjimečné české architektury. Podíváme se na místa cizincům často skrytá. Vše spojíme s filmovým a knižním klubem. Co měsíc, to jedno písmeno abecedy. Celý program bude trvat 2,5 roku.

 

Kdy vznikl tento nápad?

Při dlouhodobém životě v zahraničí po boku svého muže jsem si uvědomila, jak je pro mě důležité zprostředkovat našim dětem, které celý život žijí v zahraničí, naši českou kulturní identitu. Z této potřeby jsem napsala ilustrovaný dvojjazyčný abecedář Česka ABCZ aneb H jako Havel, zachycující v zábavné mosaice nejdůležitější momenty a prvky naší kultury. Nyní, po dalším stěhování do zahraničí, jsem si uvědomila,  jak je pro mě důležité zůstat stále ukotvená v české společnosti a mít živé spojení s rodnou zemí. Tady vznikl nápad, který kombinuje mé potřeby, tedy pravidelný a živý kontakt s českou kulturní a designovou scénou, s potřebami cizinců v Česku, které si velmi dobře dokáži představit, protože jsem sama byla opakovaně v této pozici. Pootevřu jim dveře k pochopení české kulturní identity a sobě umožním a zajistím to, co mi chybí. 

Co Vás motivovalo k tomu přihlásit se do Akademie? Co vnímáte jako její největší přínos pro vaše podnikání?

Pocit, že bych si ráda splnila svůj sen a zůstala ve spojení s rodnou zemí, ať budu žít kdekoli. 

Co vnímáte jako hlavní přínos Vaší účasti v projektu AWE s ohledem na rozvoj Vašeho podnikání?

AWE dává možnost krok za krokem dát svému snu kontury, ptát se sama sebe, zamyslet se nad každým detailem a případně projekt upravit, nebo ho postavit na pevných základech. Také motivuje k přemýšlení do budoucna. A velkým přínosem je seznámení se skupinou žen s podnikatelskými projekty. 

Je něco, v čem Vám účast v AWE otevřela oči (např. v důležitosti perfektně připraveného business plánu, v přístupu k cenotvorbě, marketingu apod.)?

Ano, vůbec v důležitosti sestavení řádného byznys plánu jako páteře celého projektu a v zamyšlení se nad dlouhodobou perspektivou a udržitelností celého projektu. 

 

Děkujeme Denise za rozhovor a přejeme hodně štěstí na její další podnikatelské cestě. 

 

Více informací o projektu Denisy Haubertové Šedivé najdete na: webu


 

Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.

Tags:

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště