Skip to main content
aktualitaAWE příběhy

Jana Kopáčiková: “Přála bych si, aby ženy braly módu jako svoji konkurenční výhodu.”

By 17. 5. 202125 května, 2021No Comments

Jana Kopáčiková

Projekt STYLE MANAGER, se kterým se Jana Kopáčiková přihlásila do 1. ročníku společného vzdělávacího projektu organizace BPWCR a Velvyslanectví v Praze  - Akademie pro začínající podnikatelky (AWE), se zaměřuje především na manažerky z korporací a byznysmenky, které nemají čas chodit po obchodech s oblečením nebo nevědí, kde sehnat ty správné kousky.

 

Jano, o čem je váš projekt “STYLE MANAGER” a co je jeho cílem?

Poskytujeme módní poradenství pro vytížené ženy, které chtějí vypadat a cítit se skvěle. Jsme zaměřeni především na manažerky z korporací a byznysmenky, které nemají čas chodit po obchodech nebo nevědí, kde sehnat ty správné kousky. Pracujeme zejména s tím, v čem se žena cítí dobře a to obohatíme o věci, které budou korespondovat s jejím životním stylem. U nás tedy nečekejte proměny před a po, protože sebevědomí není jen o vnější slupce, ale vychází zevnitř. V čem jsme unikátní? Mimo služby stylistů, kteří vám pomohou vyčistit a vytvořit nadčasový šatník,  je naše služba doplněna o stylingovou appku STYLE MANAGER ( k dispozici zdarma v App Store a Google Play), kde můžete najít inspiraci pro vaše každodenní oblékání a vytvořit si vlastní virtuální šatník, který tak máte kdykoli po ruce, když budete přemýšlet, co si vzít na sebe. Naše služba navíc pomáhá i matkám samoživitelkám. Vytříděné kousky ze šatníků našich klientek vždy darujeme Klubu svobodných matek, který věci dále prodává nebo daruje maminkám. 

 

Kdy vznikl tento nápad?

Celý svůj kariérní život jsem strávila v korporacích a během této doby jsem vypozorovala, jak oblečení a celkový dojem ovlivňuje – pozitivně, ale i negativně – vaši kariéru. A to především u žen. První dojem se tvoří během několika sekund a nálepky, kterou během této chvilky získáte, se obtížně zbavuje. Ženy to mají navíc ještě o něco těžší, protože ve velkých firmách jich je na klíčových postech stále málo a proto bývají pod větším drobnohledem než mužští kolegové.

 

Co byste si s projektem přála dosáhnout?

Přála bych si, aby ženy braly módu jako svoji konkurenční výhodu. Chtěla bych, aby ranní moment před skříní byl o tom, že se těší na nový den, protože cokoliv si vyberou, jim bude nejen opravu slušet, ale aby jim jejich outfit dával do pracovního dne pocit pláště, který nosí superhrdinky. Vím, že není jednoduché najít ty správné kousky a sestavit nadčasový šatník. Mám tu výhodu, že módu miluju, a proto mě naplňuje a baví vymýšlet pro vás šatníky, které nesedí jen vašim mírám, ale hlavně vašemu životu a snům.

 

Co Vás motivovalo k tomu přihlásit se do Akademie? Co vnímáte jako její největší přínos pro vaše podnikání?

Networking, praktické rady od zkušených podnikatelek i účastnic.

 

Je něco, v čem Vám účast v AWE otevřela oči (např. v důležitosti perfektně připraveného business plánu, v přístupu k cenotvorbě, marketingu apod.)?

Workhsop “Cenotvorba” od M. Čevelové a její přístup k cenám.

 

Děkujeme Janě za rozhovor a přejeme hodně štěstí na její další podnikatelské cestě. 

 

Více informací o projektu Jany Kopáčikové najdete na: webu  a Linkedinu


Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.