Skip to main content
aktualitaAWE příběhy

Barbora Kudelová: “S AWE k udržitelnosti.”

By 17. 5. 202125 května, 2021No Comments

Barbora Kudelová

Barbora Kudelová je studentkou prvního ročníku projektu Akademie pro začínající podnikatelky (AWE), který je společným vzdělávacím projektem organizace BPWCR a Velvyslanectví USA v Praze. Jeho cílem je podpořit ženy v jejich podnikání. Barbora se přihlásila s projektem “CTRLBK”. Přečtěte si rozhovor,  ve kterém se dozvíte více nejen o jejím podnikatelském nápadu, ale i o tom, proč se rozhodla přihlásit do programu.

Barboro, o čem je váš projekt “CTRLBK” a co je jeho cílem?

CTRLBK je značka českého minimalistického udržitelného oblečení. Stojí na základech lokálnosti a vynositelnosti. Snaží se najít výjimečné střihy a vyrábět z kvalitních materiálů. Mimo to se věnuje osvětě v oblasti pomalé módy, udržitelnosti a obecného přístupu k oblečení.

Kdy vznikl tento nápad?

Bylo to někdy ke konci vysoké školy. Oblečení v obchodech se mi přestávalo líbit. Nebylo funkční, nelíbilo se mi, bylo na jedno použití, měnilo tvary. Chodila jsem z obchodu do obchodu a snažila se najít něco, co mi vyhoví střihem, ale i svou životností. Nedařilo se mi nic najít a tak jsem se rozhodla, že zkusím vymyslet sama ty produkty, které mi v obchodech chybí. Začala jsem dámským kouskem - ŠATY, kde jsem asi dva roky "piplala" střih. Letos jsem přidala “bejzik” kolekci triček a další typy mám v hlavě a rozešité. Snažím se zaplnit "jednoduchou" díru na trhu. Všude jsou potisky, všude jsou obrázky, všude nosíte na svém oblečení nějaký názor. Ale jít se svým šatníkem do hloubky, říct si v běžném řetězci "ne" a potom si doma stoupnout před skříň a být pyšný na to, že za ty peníze, který vydělám, si koupím něco, co vydrží a co nese nějakou hlubší myšlenku, to je podle mě krásné. 

Co Vás motivovalo k tomu přihlásit se do Akademie? Co vnímáte jako její největší přínos pro vaše podnikání?

Rozvinout své dosavadní schopnosti, co se týče propagování CTRLBK. Získat nové zkušenosti, diskutovat na toto téma. Obecně získání nějakého podnikatelského know-how.

Je něco, v čem Vám účast v AWE otevřela oči (např. v důležitosti perfektně připraveného business plánu, v přístupu k cenotvorbě, marketingu apod.)?

Asi ne úplně otevřela oči, ale potvrdila, zaujala, rozvinula něco, co jsem si myslela. Vlastně možná ano, s tou cenotvorbou, tam byly některé věci, které mi "docvakly" a řekla jsem si: wow, no teda :-))) Takže celé to bylo o propojení dosavadních znalostí do logických celků 🙂

 

Děkujeme Barboře za rozhovor a přejeme hodně štěstí na její další podnikatelské cestě. 

Více informací o projektu Barbory Kudelové najdete na: Facebooku, Instagramu 


Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.