Skip to main content
aktualitaAWE Akademie

Akademie pro začínající podnikatelky v Ostravě

Cílem Akademie pro začínající podnikatelky je pomoci ženám v začátku jejich podnikání a podpořit jejich inovativní nápady. Aktuálně běží již druhý ročník, v rámci kterého 45 žen pracuje na svých podnikatelských plánech. Samotné studium probíhá online, protože tak můžeme zapojit ženy z celé České republiky. O to jsme ale vděčnější za všechny příležitosti, kdy se se studentkami můžeme potkat osobně. 

Už víte, že jsme se v dubnu potkaly v Ústí nad Labem. Naší další zastávkou byla Ostrava, odkud je několik současných studentek AWE i absolventek prvního ročníku. Společně s nimi jsme se zde potkaly také s dalšími ženami z regionu, které podnikají nebo by rády začaly. 

Hlavní hostkou setkání byla ostravská patriotka a žena, která Ostravu zahalila do barev, Zlata Holušová. Se zakladatelkou a ředitelkou Colours of Ostrava si povídala facilitátorka Akademie AWE Ingrid Šůrová. Zlata Holušová mluvila o tom, že je třeba hořet pro svou vizi, nevzdávat se a věřit si. Vždy je třeba hledat řešení, i když to vypadá beznadějně a všichni to zpochybňují. Také je podle ní důležité umět odejít od něčeho, co vás nebaví a nenaplňuje vás to, a začít znovu. Tématem bylo také vyhoření, kterým si Zlata Holušová prošla po zrušení Nefestivalu. Začala prý meditovat chozením a velmi to doporučuje. Na závěr všechny srdečně pozvala na letošní Colours of Ostrava. 

Na programu byl také workshop, který nám pomohl k lepší komunikaci, nejen v byznysu. Vedla ho Renáta Valerie Nešporek, zkušená mediátorka, mentorka a lektorka. V rámci něj si mohly účastnice setkání také udělat test, jaký je jejich komunikační typ. 

Samozřejmě nemohl chybět prostor na networking, abychom se poznaly navzájem a mohly hledat cesty ke spolupráci a vzájemné podpoře. 

Misí Business and Professional Women CR je podporovat ženy v jejich ekonomické nezávislosti a ukazovat ženské vzory, proto jsme moc rády, že jsme do portfolia našich aktivit zařadily právě Akademii pro začínající podnikatelky. Když vidíme, jak podnikání našich studentek postupně dostává konkrétnější a reálnější rozměry a také jak se daří našim absolventkám, máme z toho obrovskou radost a víme, že to má smysl. 

Za podporu Akademie děkujeme Velvyslanectví USA v ČR a společnostem Deloitte, Mary Kay a Datasys.