Skip to main content
aktualitaEqual Pay DayPozvánka

22.2.2024 Workshop “Co řeší naše děti” 🗓 🗺

Naplánovaná událost aktualita Equal Pay Day Pozvánka
250/1, Boleslavova, Nusle, Hlavní město Praha, Praha, 140 00, Česko Mapa

Máte děti či s nimi pracujete ⁉️ Chtěli byste vědět, jakým výzvám děti v dnešním světě čelí a co je čeká ⁉️ Chcete pro ně to nejlepší a občas máte pochyby, zda jim to poskytujete ⁉️ Tak právě pro Vás jsme připravili sérii přednášek "Porozumění světu našich dětí" zaměřených na prevenci a zlepšení duševního zdraví našich dětí 🤩

Tyto interaktivní přednášky jsou navrženy tak, aby poskytly rodičům nejen hlubší porozumění problémům, kterým jejich děti čelí, ale také praktické nástroje pro jejich včasnou intervenci a podporu. V dnešní době čelíme bezprecedentnímu nárůstu úzkostí, depresí a sebevražedných tendencí u mladistvých. Alarmující výzkum Národního ústavu duševního zdraví z tohoto roku odhaluje, že až 40 % žáků devátých tříd trpí střední až těžkou depresí, přičemž 30 % z nich vykazuje příznaky úzkosti, s výraznějším dopadem na dívky.

Akce se uskuteční ve ScioŠkole Nusle 22.2.2024 od 17:00 do 18:30.

Na každé přednášce bude pro děti účastníků zajištěno profesionální hlídání, aby se rodiče mohli plně soustředit na obsah a diskusi, což jistě ocení především matky samoživitelky. Cílem je, aby přednášky byly přístupné co nejširšímu publiku. I proto je spolek plánuje streamovat pro online účastníky a těm ostatním alespoň poskytnout záznam z přednášek.

Na viděnou se těší Jakub Otipka, který mimo jiné vystoupí na letošním Equal Pay Day v rámci Teens zóny Empower Day s tématem Jak porozumět dětem.