"Tvrdý start v ryze mužském světě obchodu a technologií mě naučil se nebát prosadit. Praxe v první linii mi dala možnost poznat zákazníka až na dřeň. Z toho čerpám dodnes. Technologie jsou zřejmě mým osudem po SGS a Telefónice i nyní při vedení Xeroxu." Veronika Brázdilová, generální ředitelka XEROX Czech Republic.

 

Veroniko, prozraďte nám, co nejbláznivějšího jste v životě udělala. 

Nejbláznivější byl asi můj výlet do Afriky na měsíc a pod stan. Zároveň to byl můj nejhezčí cestovatelský zážitek. Dva dny v džungli s gorilami byly nepopsatelným zážitkem, který si budu pamatovat až do smrti. Byl to neskutečný adrenalin. Občas je dobré vidět, že jsou věci, které člověka přesahují.

Jste úžasná a velmi schopná žena, kde hledáte inspiraci?

Všude kolem sebe. Hodně mě inspiruje právě cestování. Baví mě poznávat nové lidi a jejich kultury. Jak žijí, pracují, přemýšlí. Zajímaví a podnětní lidé s bohatými životními zkušenostmi jsou neutuchajícím zdrojem inspirace. Stejně tak knížky, v nich jsou všechny tyhle zkušenosti, které si za vás odžili ostatní pěkně pohromadě a výhodou je, že inspirovat se můžete i doma na gauči.

Máte velmi náročnou práci, jak odpočíváte a co pro Vás znamená odpočinek? 

Odpočinek pro mne znamená nutnost. Čím náročnější je vaše povolání, tím důležitější je si najít čas na dobití baterek. Bez toho se nedá jít dál. Pro mě je ideálním odpočinkem nic nemuset. To se mi často nestává, a tak si chvil nic nedělání užívám. Jen tak sedět na zahradě a koukat na květiny v zahradě, poslouchat zvuky okolní přírody, to je ideál. Nebo jít do lesa a při sbírání hub poslouchat to ticho... Relaxovat umím i aktivně, zejména cestováním. A ráda trávím čas ve společnosti svých nejbližších, to je pro mě také velký relax.

Když byste měla možnost využít 21% platu navíc (=rozdíl mzdy mezi muži a ženami v ČR v roce 2014), jak by to bylo?

První, co mě napadne, že bych těmi prostředky podpořila rodinu. Pomohla bych sestře s dokončením domu, rodiče vyvezla na nějakou pěknou dovolenou a pak bych si šetřila na důchod, abych si mohla splnit sen a otevřít si malé květinářství.

A poslední otázka. S kým byste se ráda setkala?

S Dalajlámou a Meryl Streep. Dalajláma je pro mě symbolem přirozeného leadera. Duševní vyrovnanost a životní optimismus je to, co na něm velmi obdivuji. A Meryl Streep, protože je skvělou herečkou, profesionálkou, ale také nesmírně inspirativní ženou.

Veroniko, velmi Vám děkuji za rozhovor a moc se s Vámi těším 20. října (při mentoringu Empowering Women) na setkání.

Tereza Melišová, PR Manažerka

 

Podpořeno grantem s Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

 

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště