Skip to main content
aktualitaAWE AkademieTiskové zprávy

Tisková zpráva – Business & Professional Women: Podpora podnikavých a podnikajících žen pokračuje i letos

BUSINESS & PROFESSIONAL WOMEN: PODPORA PODNIKAVÝCH A PODNIKAJÍCÍCH ŽEN POKRAČUJE I LETOS

 

  • Akademie pro podnikatelky: registrace pouze do 10.2. 2023
  • Equal Pay Day letos 31.3. – 2.4, registrace právě zahájeny

 

Praha, 06.02.2023 – Společnost Business & Professional Women (BPW) i v letošním roce pokračuje ve svých aktivitách na podporu pracujících žen. Letošní ročník Akademie pro začínající podnikatelky (Academy for Women Entrepreneurs – AWE) odstartoval ve středu 1. února 2023 setkáním s diplomatkou, političkou a podnikatelkou Gabrielle Mallory, která stojí za značkou Gabrielle Ginger. Profilovou aktivitou organizace, je třídenní konference Equal Pay Day, která se letos koná ve dnech 31.3. – 1.4. v pražském hotelu Clarion. V ČR se jedná o čtrnáctý ročník této akce, jež se poprvé odehrála v USA v roce 1988 a do Evropy se dostala roku 2008 prostřednictvím BPW Germany. AWE 2023 odstartovala inspirativním setkáním

První akcí v rámci AWE se stalo setkání s političkou a podnikatelkou Gabrielle Mallory. Přes padesát žen se setkalo v  Americkém centru 1. února. Atmosféra byla úžasná; sešly se ženy, které již podnikají, i ty, které o začátku podnikání teprve uvažují. Plný sál vytvořil skvělou atmosféru, hlavní host Gabrielle Mallory s účastnicemi sdílela své zkušenosti se začátky podnikání, s inspirativním „americkým“ přístupem: nejdůležitější je odvaha začít, vyhledávat zpětnou vazbu a dbát o prezentaci své práce i sebe sama. Ovšem pro úspěch je stejně důležité mít podporu svého okolí. 

Akademie pro začínající podnikatelky je určená ženám, které již podnikají, či tuto možnost zvažují.  Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku AWE je 10. února 2023. Porota následně vybere 45 účastnic Během čtyřměsíčního intenzivního programu (březen až červen 2023 na účastnice čeká 13 online lekcí v angličtině, které doprovází pravidelná týdenní setkávání, v češtině, s lokálními facilitátorkami. Úspěšné absolventky získají prestižní certifikát Thunderbird School of Management a mají možnost se zapojit do soutěže o výhru 50.000Kč za nejlepší projekt.

Kromě toho na účastnice čeká networking a podpora skvělé komunity, přístup do mentorské sítě Business & Professional Women CR, a to vše nejen v průběhu programu, ale i po jeho skončení. Díky spolupráci s Velvyslanectvím USA v České republice účastnice za celé studium zaplatí pouze 2.600,- Kč. Uzávěrka přihlášek je 10. února 2023, vybráno bude 45 žen a začíná 8. března. 

AWE

Unikátní online vzdělávací projekt na podporu podnikání žen založený na programu DreamBuilder, vyvinutý prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity. Certifikát této univerzity úspěšné absolventky programu také získají. Partnerem projektu v České republice je Business & Professional Women CR (BPWCR) a Velvyslanectví USA.

Equal Pay Day 2023

Největší akcí BPW v České republice je konference věnovaná rovnému odměňování žen a mužů Equal Pay Day. Již čtrnáctý ročník této akce se koná ve dnech 31. března – 1. dubna 2023, tradičně v pražském hotelu Clarion. 

„Každý rok se 2denní konference a následného mentoringového dne účastní několik set žen, a my věříme, že ani letos tomu nebude jinak,“ říká Lenka Štastná, prezidentka BWP CZ. 

Registrace na akci jsou otevřeny na webu akce, kde zájemci najdou také podrobné informace o akci samotné i programu aktuálního ročníku.  

O Business & Professional Women CR z. s.

BPWCR je veřejně prospěšná organizace, která propojuje aktivní ženy s cílem podpořit ekonomickou nezávislost žen. Celoročně vede kampaň za #rovnéplaty, medializuje ženské vzory, organizuje dvoudenní konferenci Equal Pay Day a mentoringové programy, dlouhodobě podporuje téma postavení a vliv žen ve společnosti.

BPWCR je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí ve více než 100 zemích světa a navazuje na odkaz Františky Plamínkové, jedné z prvních českých členek a zakladatelek BPW z roku 1930. Českou organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy propojí a podpoří, dokážou neuvěřitelné věci.

Lenka Šťastná

Prezidentka Equal Pay Day & Business & Professional Women CR 

E: Lenka.Stastna@bpwcr.cz 

M: 602 383 880