Skip to main content
aktualitaCEIEqual Pay Day

Spolupráce s UNICEF je pro nás inspirativní a motivující.

By 3. 4. 20247 dubna, 2024No Comments

Rádi bychom se s vámi podělily o zážitky z úžasného setkání, které se uskutečnilo v rámci projektu CEI. Setkaly jsem se s paní Yulií Oleinik při spolupráci za Business & Professional Women ČR v rámci projektu CEI a společné výzvy pro začlenění ukrajinských žen do firem.

Yulia Oleinik, vedoucí kanceláře UNICEF,  je plná energie a vede vysoce angažovaný tým UNICEF, který podporuje českou vládu a partnery při řešení potřeb dětí a rodin uprchlíků prchajících před válkou na Ukrajině.

Projekt CEI je pro nás i naše partnery stále plný poznání a emocí.

I proto je výzva firmám, aby ukrajinským ženám aktivně pomáhaly zapojovat se do pracovního poměru i sociálního prostředí hostitelské země, tak důležitá.

Stejně jako vzájemná pospolitost, empatie a sdílení zkušeností.

Během setkání jsme s Yulií prodiskutovaly znění výzvy, čím může Yulia za UNICEF do výzvy přispět a jak se dále aktivně zapojit. Díky za cenné podněty podpořené čísly a zkušeností.

Pro firmy, které se chtějí zapojit a aktivně přispět k uplatnění ukrajinských žen na trhu práce, ať už v České republice nebo v jiných partnerských zemích projektu, bude tato spolupráce znamenat značné zjednodušení a usnadnění celého procesu. Firmy, které se chtějí do výzvy zapojit, jednoduše osloví kancelář UNICEF. Kancelář UNICEF bude sloužit jako kontaktní bod a informační centrum pro firmy. Poskytne zájemcům veškeré potřebné informace o výzvě a o tom, jak se do ní zapojit. Bude aktivně pracovat se zájemci a usnadňovat jim zapojení do výzvy. Zprostředkuje kontakt mezi firmami a ukrajinskými ženami, které hledají práci.

Nabídly jsme UNICEF možnost zapojení mladých ukrajinských brigádníků do aktivit konference Equal Pay Day. Jedná se o studenty a mladé lidi, kteří museli kvůli válce na Ukrajině opustit své domovy, své školy a zázemí. Věříme, že zkušenost a účast na EPD pro ně bude přínosem.

Spolupráce s UNICEF v rámci projektu CEI a konference EPD je skutečně velkou příležitostí. Již v této fázi je zřejmé, že naše společné úsilí povede ke skutečné změně  v životech ukrajinských žen k lepšímu. Přímé propojení s UNICEF zjednoduší firmám zapojení do výzvy a usnadní jim pomoc ukrajinským ženám na cestě k nalezení práce a budování nového života.

Yulia Oleinik

Head of Office, UNICEF

I am leading a highly committed UNICEF team to support Czech Government and partners in addressing the needs of refugee children and families fleeing the war in Ukraine. One of the new exciting initiatives is to engage private sector in providing pathways to employment and skills building for young Ukrainian women and men.

What does the word „opportunity“ mean to you?

Opportunity is a possibility that one can pursue to achieve something of value – education, employment, political representation, etc. The maturity of society is measured by how equal the opportunities are for all its members – women and men, young and old, people of all ethnic and religious backgrounds. How equal are the opportunities in our society?

Yulia vystoupí jako speaker na konferenci Equal Pay Day ve čtvrtek 11.4. Na pátečním Empower Day Vám pak bude k dispozici jako mentorka od 9:00 a 11:00, kde představí téma Empowering women to succeed in international development, international affairs and peace building.