Skip to main content
aktualitanapsali-o-nasPraha 4speed mentoring

Rodičovská dovolená patří do profesionálního životopisu 🗺

By 1. 10. 201916 června, 2020No Comments
aktualita napsali-o-nas Praha 4 speed mentoring
500/30, Táborská, Pankrác, Nusle, Praha, okres Hlavní město Praha, Hlavní město Praha, Praha, 14000, Česko Mapa

Ženy (i muži) na mateřské a rodičovské dovolené získávají nové dovednosti, mají skvělý time management, jsou spolehlivé a výkonné, musejí se vyrovnávat se změnami, být flexibilní a prokázat dobré organizační schopnosti. Přesto při nástupu do práce čelí řadě předsudků a mnohdy se nedostanou ani k pohovoru.

Veřejně prospěšná organizace Business&Professional Women CR (BPW CR) se rozhodla rodiče, kteří se vracejí do práce podpořit, a to formou speed mentorignu u Kulatých stolů.

„Matka, která se po delším období péče o dítě vrací do práce, musí také umět vyjít zaměstnavatelům vstříc. Musí ukázat, že skutečně svoje dovednosti a znalosti rozvíjela, že jí neutíkají podstatné změny v oboru, že sleduje trendy a stále se o svou práci zajímá.“ Připomíná Lenka Šťastná, prezidentka BPW CR.

Akci podporuje také Městská část Praha 4, díky které budou kulaté stoly připraveny na Nuselské radnici, a to 17. září 2019 od 9:30 do 11:00.

 

O své zkušenosti se podělí Lenka Nozarová, ředitelka personální agentury ConVerta Consulting sro., dlouholetá poradkyně v oblasti kariérového a personálního poradenství.

Vstup na akci je zdarma a hlídání dětí zajištěno ve spolupráce s Baby Office.

Speed mentoring je jednou z metod, díky které organizace Business & Professional Women CR (BPW CR) pomáhá ženám, aby posílily své postavení v práci a podnikání. Informace o speed mentoringu najdete na https://bpwcr.cz/

Business & Professional Women CR je veřejně prospěšná organizace, která sdružuje aktivní ženy s cílem podporovat a rozvíjet jejich osobnost, plnou realizaci při naplňování profesní, osobnostní a sociální role.

Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí v 95 zemích světa a navazuje také na odkaz jedné z prvních českých členek Františky Plamínkové.

Spolek podporuje rozvoj přátelství, vzájemnou podporu a spolupráci mezi ženami celého světa.

Tuto organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy propojí, dokážou neuvěřitelné věci.