Skip to main content
ScrollOffaktualita

Odstartovali jsme spolupráci na novém mezinárodním projektu ScrollOff

Business & Professional Women CR je partnerem v novém mezinárodním projektu Erasmus+ zvaném ScrollOff, česky Řekni dost! Dvouletý projekt se zaměří na boj proti misogynním projevům na sociálních sítích a propagaci nezdravé masculinity. 

 

Projekt by měl pomoci mladým ženám i mužům vytvořit si kritické myšlení, aby byli schopni rozpoznat dezinformace a falešné zdroje. Cílovou skupinou jsou mladí lidé od 18 do 30 let, kteří jsou působení těchto dezinformací vystaveni, jsou oběťmi nenávistných projevů zaměřených na ženy, ale také na zákonodárce, aktivisty a v neposlední řadě na pracovníky s mládeží, ať již sociální pracovníky či psychology.

 

Prvního online setkání se zúčastnili všichni partneři projektu, kterými jsou dvě švédské organizace Internationella Kvinnoföreningen a HOGSKOLAN HALMSTAD, řecký The Hive, kyperský Stando Ltd. a ukrajinská NGO "Non-formal education for youth".

 

Součástí projektu je rozsáhlý průzkum mezi mladými lidmi a pracovníky s mládeží ve všech partnerských zemích, který poslouží pro tvorbu praktických edukativních materiálů jako je referenční kniha, strategie a nástroje. Součástí budou též workshopy, národní debaty zaměřené na toto téma vytvoření sítě podpůrných skupin pro oběti misogynního chování na sociálních sítích. Chybět nebude ani online multilingvní portál se školícími materiály a souvisejícími výzkumy.

 

Úkolem BPWCR bude mimo jiné připravit diseminační strategií a vést komunikaci projektu.