Skip to main content
aktualitaEmpowering Women 2napsali-o-nas

Láká vás mentoring? Sledujte nás a přidejte se.

Mentoringových programů je stále více, ale jen některé mají dlouhou historii a garantovanou vysokou kvalitu. Nezisková organizace Business & Professional Women Czech Republic (BPWCR) patří mezi ty, kteří pořádají velmi oblíbené mentoringové programy, například v rámci konference Equal Pay Day, HR Days a nebo Empowering Women 2 powered by IBM. Ženy, které jsou členkami BPWCR, mají účast na řadě programů zdarma, případně za symbolickou cenu.

Zatím poslední mentoring proběhl 3.12.2019 v prostorách společnosti Allianz Pojišťovna, a.s. Mentorky Kateřina Braithwaite a Eva Koubíková se věnovaly tématu Kvalitní vzájemná komunikace. Někdo může říci, že toto téma se stále opakuje a nemůže ničím novým překvapit, ale především na reálných příbězích poznáváme, že stále máme na čem pracovat a lze se zlepšovat celý život. Komunikace není jen o umění mluvit, ale i naslouchat a umění vcítit se. Pokud si k tématu chcete přečíst zajímavou knihu, mentorky doporučují například Nenásilnou komunikaci od Marshalla B. Rosenberga.

Leony Schovancové, která je organizátorkou mentoringového programu Empowering Women 2 powered by IBM jsme se zeptaly, na jaké téma se mohou mentorované ženy těšit příště? „Tématem dalšího mentoringu, který se uskuteční 7.ledna 2020 v pojišťovně UNIQA, je Spolupráce. Podle mě je zásadní, aby ženy mezi sebou výrazně více spolupracovaly a ne spolu soupeřily a záviděly si. Mentorkami budou Lucie Urválková, finanční ředitelka UNIQA pojišťovny a Ladislava Fialová, majitelka poradenské společnosti ALTRO Management Consultants.“

Ženy, které zajímá téma mentoringu, ale nejen to, se mohou stát členkami BPWCR. Organizace nabízí řadu aktivit s cílem podporovat a rozvíjet jejich osobnost při naplňování profesní, osobnostní a sociální role. Velmi oblíbené jsou networkingové akce, nápomocné především v začátcích vlastního podnikání. Znalosti je možné čerpat nejen od zkušených podnikatelek, ale i seniorních korporátních manažerek. O členství se dozvíte více na webových stránkách https://bpwcr.cz/clenstvi/. Přidejte se!

Celý článek je zveřejněn dnes na Denících Online ZDE