Skip to main content
aktualitaAWE Akademie

Kdo vybere vítězný projekt ?

První ročník Akademie pro začínající podnikatelky (AWE), který v Česku realizuje nezisková organizace Business & Professional Women CR ve spolupráci s Velvyslanectvím USA v ČR, se pomalu blíží ke svému závěru.

Studentky mají za sebou poměrně intenzivní čas, během nějž pracovaly nejen na zdokonalování svého business plánu, ale prošly i studiem vzdělávacího programu DreamBuilder. Tento program byl vyvinut prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity.

Součástí programu je nejen získání diplomu za absolvování daného programu pro studentky, ale i příležitost se zúčastnit soutěže, která je více než lákavá. Vítězka totiž získá částku 50 000 Kč na podporu svého podnikatelského záměru. Tři nejlepší studentky pak budou moci využít 5 hodin mentoringu dle vlastního výběru. Aby byl výběr spravedlivý, studentky musí odprezentovat svůj business plán před odbornou porotou. 

 

V ní zasednou:

 

Margareta Křížová

Více než 25 let radí firmám i živnostníkům v podnikání. Školí v rámci center pro transfer technologií pro Akademii věd ČR, pořádá workshopy pro veřejnost, je autorkou knihy "Z deníku investorky", členkou Rady pro komercionalizaci vědeckých projektu ČZU, 2 roky moderovala svůj vlastní pořad v Rádiu ZET i v České televizi. Role porotkyně pro ni není žádnou novinkou. Často porotcuje v různých podnikatelských soutěžích, jako například T- Mobile Rozjezdy, Women Startup Competition, Startup Weekend a další. Diváci České televize si ji mohou také pamatovat z investorské show Den D.

 

Lenka Šťastná

Prezidentka a zakladatelka neziskové organizace Business & Professional Women CR (BPWCR). Po mnoha letech práce v manažerských pozicích v bankovnictví a v orgánech velkých společností se rozhodla využít svoje znalosti a zkušenosti k podpoře žen a dívek v jejich osobním a profesionálním rozvoji. V roce 2010 založila BPWCR a od téhož roku se svým týmem pořádá konferenci Equal Pay Day a s ní spojenou kampaň, na kterou se každoročně registruje více než 1500 žen. Je autorkou koncepce tzv. speed mentoringu – rychlého a efektivního předávání zkušeností u kulatých stolů v časově omezeném úseku. 

 

Jana Matoušková

Dlouholeté členka, viceprezidentka Business & Professional Women CR a zkušená podnikatelka, odbornice na controling. Její účetní firma zajišťuje služby pro celou škálu firem - od těch nejmenších po velké výrobní firmy.  Jana je lektorkou účetnictví neziskových organizací, vyúčtování projektů pod jejím vedením je předkládáno řídícími orgány jako vzor.

 

Eric Black

Bude nehlasujícím členem poroty. Eric je kulturním attaché Velvyslanectví USA v Praze, Eric Black. Eric nastoupil do americké diplomacie v roce 2005. Předtím se věnoval podnikatelské činnosti v Kalifornii. Eric je absolventem Thunderbird School of Global Management a jeho podpora projektu AWE byla velmi motivující . Z jeho diplomatické činnosti můžeme zmínit jeho působení v Kyjevě, Managui a v Pekingu. Po skončení jeho působení v Praze, ho čeká další diplomatické působení, tentokrát v Kábulu.

 

Celým slavnostním setkáním a soutěží bude provázet moderátorka akce a členka organizace Business & Professional Women CR, Veronika Petrová. Veronika je koučka, mentorka a zakladatelka projektu “Štastná mysl”

 

Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

#AWEnergized #AWEinCzechia