Skip to main content
aktualitaPraha 4

Jak nakopnout kariéru?

Mentoring nejen pro ženy z Prahy 4, které chtějí znovu nakopnout svou kariéru poté, co se vrátí z mateřské dovolené. Akci, kterou dnes Business & Professional Women CR pořádala již podruhé, zaštiťuje Městská část Prahy 4. 

Dnešní mentoringové setkání vedla Hana Čepová, koučka a mentorka, marketérka, spoluzakladatelka organizace MarCom, kterou řídí a zároveň v ní učí. Ženám věnovala 90 minut svého času. Hlavní otázkou bylo:”V čem si samy bráníme?”

Celá událost probíhala v příjemném přátelském pojetí. Čemuž pomohla i služba Baby Office, která ženám hlídala děti. Celou hodinu a půl se všechny ženy dělily o zkušenosti, a to včetně starostky Prahy 4, Ireny Michalcové. 

Hana mluvila o tom, že často řešíme zástupné problémy, ne to podstatné. Že byť máme děti a rodinu, je potřeba se starat s láskou a péčí v první řadě samy o sebe. 

“Ne každá z nás must být ředitel zeměkoule, je důležité si určit, co vlastně chceme dělat,” říká Hana Čepová. Zkusit si určit, na co se hodíme a k čemu inklinujeme. “Pokud je nám dáno, tak život nám ukáže jinou cestu a posune nás sám.” 

Je velmi důležité mít vlastní motivaci: například zlepšit svět, posunout nějakou část okolí někam dál. Pak si musíme uvědomit, že vše jde po krocích a ne najednou. Důležité také je, být v každém kroku spokojený s danou cestou. 

Každý moment, který může vypadat jako zastávka v kariéře nebo překážka, vás ve finále posune dál a tím správným směrem. A tím pádem i mateřská dovolená. Je potřeba mít otevřené oči a sledovat změny. Hana poukázala na rychlost vývoje technologií, které časem přeberou mnoho našich rolí a zaměstnání. Ale take dodala, že vzniknou nová. Ponoukala dámy k ostražitosti a vyzývala je, aby braly si inspiraci z každé situace. Tím můžeme dojít k poznání toho, co bychom chtěly dělat a posunout se dál.
Všechna svá tvrzení a rady Hana podpořila vlastními zkušenostmi ze života a to celému setkání dodalo úplně jiný rozměr. Na účastnicích bylo vidět, že to je to pravé, co potřebují k podpoře vlastního sebevědomí a plánů do další kariéry. Brát nové věci jako výzvu, která nás posune dál, je asi to nejlepší, co pro sebe a vlastní kariéru můžeme udělat. Co považujeme za svou slabinu, zkusme využít ve svůj prospěch. Například použijme svou intuici, vztahy s někým, kdo je nám blízký nebo sympatický, nebo vnitřní nastavení k většímu klidu. Umět být samy se sebou je velmi důležité. 

Paní starostka to shrnula slovy:”Nestavte se nikdy v životě do role obětního beránka. Dělejte si čas samy na sebe, je to důležitý zvyk do budoucna.”