Ivana Štěrbová, účastnice projektu Empowering Women, se zabývá poskytováním koučinkových konzultací a kariérním poradenstvím. To je nyní její hlavní oblast. Aby si však zachovala čistou hlavu a svěží mysl, ve zbývajícím čase také pořádá kreativní workshopy malování na keramiku. Jezdí s keramikou po dětských centrech a kde tvoří třeba originální dárky pro babičky a dědečky. Rovněž pořádá workshopy zaměřené na osobní rozvoj. Také ráda píše články a blogy, což jí rovněž moc baví.

 Ivano, proč jste se přihlásila do projektu Empowering Women?  

Do projektu jsem se přihlásila úplně náhodou. Vyskočilo to na mě na Facebooku a řekla jsem si, že to prostě zkusím. Upřímně, když jsem vyplňovala „ten“ formulář, vůbec jsem nevěděla do čeho jdu a co od toho čekat. Řekla jsem si "zkusím to a maximálně tam půjdu jednou a nechám toho". Po prvním mentoringu jsem byla spokojená a mile potěšena celkovou atmosférou, ale pořád ještě ne přesvědčená. Řekla jsem si "zkusím to ještě jednou". A teprve potom jsem se nadchla. Už jsem začínala znát některé tváře, věděla jsem jak to chodí, co od toho čekat a začala jsem si to užívat. Později se vytvořila bezvadná komunita na Facebooku, ve které se radíme, sdílíme, chválíme, podporujeme, ale i káráme, když je to na místě. A myslím, že hlavně to mě posouvá. Nyní již chodím na většinu akcí a vždy mi to hodně dá. A co mě také mile překvapilo je, že na akcích je vždy celá řada nových tváří. Člověk může networkovat prakticky pořád 🙂. Se spoustou žen jsem se i spojila a spolupracujeme. Je bezvadné obklopit se lidmi, kteří řeší podobné věci, se kterými si můžeme být nápomocni. Přeci jen ono podnikání je do jisté míry dost samotářské, zvlášť pokud podnikáte jako OSVČ a nemáte žádné zaměstnance. Ten kontakt s lidmi je prostě nezbytný.

A co Vám projekt přináší?

Mé prvotní očekávání bylo poznat nové lidi a také třeba získat nové klienty. Dneska mi to připadá již legrační, jak málo jsem tehdy očekávala :-). Ve skutečnosti mi to dává mnohem, mnohem více :-).

Je něco, co byste ráda dělala do budoucna, co byste chcete rozvíjet?

Určitě bych se ráda rozvíjela v tom, co dělám. Tzn. být ještě lepším koučem a poradcem, zlepšit své prezentační dovednosti a hlavně zlepšit si paměť na jména. To momentálně vnímám jako svou největší slabinu, na které musím zapracovat. Rovněž ráda píši články a blogy a poptávka po mých článcích stoupá, což mě těší :-). Nicméně cítím, že i zde mám co zlepšovat. V budoucnu bych ráda také vytvořila svůj fyzický Prostor pro dialog – chtěla bych spojit osobní rozvoj s kreativitou a tvořením. Ale to je ještě v delším časovém horizontu :-).

Celá projekt Empowering Women vyvrcholí akcí Equal Pay Day - Ženy sobě. Budete se jí účastnit a co od této akce očekáváte? 

Určitě ano. Moc se na akci těším. Upřímně zatím ještě nemám reálná očekávání. Je dost možné (a doufám v to), že se mi podaří zúčastnit se akce jakožto kouč v koučovací zóně. Budu to muset tedy nějak sladit, abych stihla vyvážit poměr mezi koučováním, kulatými stoly a přednáškami. Za pár měsíců budu chytřejší :-).

 

Ivano, moc děkuji za milý rozhovor a těším se na další setkání s vámi.

Tereza Melišová, PR Managerka

Podpořeno grantem s Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

 

 

Log in with your credentials

nebo    

Forgot your details?

Požádat o členství v BPW

Přejít k navigační liště