Skip to main content
aktualitaEqual Pay Daynapsali-o-nas

Spolupráce mezi neziskovkami a byznysem funguje – Equal Pay Day mezi nejlepšími projekty roku

Výstava Good Company Circle ve Štrasburku, kterou pořádal byznysový portál newstream.cz a záštitu nad ní převzala členka Evropského parlamentu Radka Maxová, měla velký úspěch a navštívily ji stovky lidí. Již na podzim se výstava představí také v Praze. Jsme poctěny, že byl mezi TOP 10 projektů zařazen Equal Pay Day.

Equal Pay Day je hlavním projektem BPWCR, který má za cíl posílit ekonomické zabezpečení žen vyvoláním odborné diskuse firem i veřejnosti o příčinách stále vysoké mzdové nerovnosti. Sdílením dobré praxe a prezentací ženských vzorů podporuje rovné postavení žen v práci a ve společnosti. Jde o největší komunikační kampaň o rovných platových rozdílech, motivaci a podpoře žen v České republice. Na konci kampaně je pořádána velká událost, která zahrnuje konferenční a mentorské dny. Mnoho velkých mezinárodních společností jako MARS, Allianz a Danone podpořilo Equal Pay Day finančně a také sdílením know-how a inspirace od svých zaměstnaných žen formou mentoringu.

Exhibition GOOD COMPANY CIRCLE

The objective of the "Good Company Circle" exhibition is to forge connections between companies, non-profit organizations, and the political sector, highlighting the significance and advantages of such collaborations for the broader society.

Each photo showcases a distinct case study, highlighting best practices of successful collaboration between these entities in the Czech Republic. The primary focus is to present successful projects and inspire others to develop similar initiatives that could have a positive impact on society.

Part of the exhibition will be the voting for the best project. Visitors could vote for the project which they like the most as the expression of cooperation between non-profit organizations and companies. They could vote by scanning QR code therefore they will find the google form for voting. Also will be possible to vote by putting the number of the project into the paper box which will be situated on the table.

Project which will get the highest amount of the votes will be informed about it on the event Good company circle on September 2024.