Skip to main content
aktualitaAWE Akademie

AWE jde do finále! Nejúspěšnější projekt vybere odborná porota

By 20. 5. 202125 května, 2021No Comments

První ročník Akademie pro začínající podnikatelky (AWE), který v Česku pořádá organizace Business & Pofessional Women CR ve spolupráci s Velvyslanectvím USA, se chýlí ke konci. Studentky, které se zapojily do tohoto vzdělávacího programu, v těchto dnech finišují práci na svých projektech.  Zakončí tak tříměsíční intenzivní vzdělávání založené na programu DreamBuilder, vyvinutém prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity.

 

Studentky, které se budou cítit připravené svůj projekt představit odborné porotě, se mohou přihlásit do závěrečné soutěže AWE. Porota, ve které zasednou prezidentka Business & Professional Women CR Lenka Šťastná, byznys mentorka Margareta Křížová a podnikatelka Jana Matoušková, vybere nejlepší projekt, který získá na svůj rozvoj 50 tisíc Kč. Tři nejlepší studentky pak budou moci využít 5 hodin mentoringu dle vlastního výběru. Jako nehlasující člen poroty bude přítomen i kulturní attaché Velvyslanectví USA Erik Black.

Uzávěrka přihlášek do soutěže je 6. června, jména vítězek se dozvíme v pondělí 14. června.

Vítězky jsou všechny absolventky

Bez ohledu na to, zda studentky se svými projekty dosáhnou na některou z cen, bude pro ně účast v soutěži jednoznačný přínos. Získají jednak cennou zkušenost s prezentováním svých projektů na veřejnosti, a hlavně zpětnou vazbu od zkušených podnikatelek. To vše jim může pomoci při jejich dalším rozvoji, možná i při jednání s potenciálními investory.

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

#AWEnergized    #AWEinCzechia