Skip to main content
aktualitaAWE Akademie

Chraňte svoji značku_workshop s Mgr. Michaelou Chytilovou v rámci Akademie AWE 🗓

By 18. 5. 202120 května, 2021No Comments
Naplánovaná událost aktualita AWE Akademie

Pro účastnice akademie pro začínající podnikatelky Academy for Women Entrepreneurs (AWE) jsme na 9. června od 17:00 hodin připravili školení na téma "CHRAŇTE SVOJI ZNAČKUs bývalou členkou a klubu přátel #BPWCR,  Mgr. Michaelou Chytilovou, která pracuje jako patentová zástupkyně, soudní znalkyně a zástupkyně před Evropským úřadem duševního vlastnictví (EUIPO). Ve své praxi zastupovala velké společnosti i drobné živnostníky a absolvovala též kurz Právo duševního vlastnictví na University of Pennsylvania Carey Law School (Philadelphia, US).

V první části kurzu se studentky seznámí s tím, co je ochranná známka, k čemu slouží. Ukážeme si, co lze a nelze chránit a proč. Podíváme se na možnosti vymáhání práv z ochranné známky, kdy a jak ji použít proti nekalé konkurenci. Vše na praktických příkladech. Živá diskuse se očekává.

Ve druhé části se podíváme na konkrétní značky studentek, zjistíme, zda jsou chráněné a zda je vše, tak jak má být, včetně doporučení, co případně vylepšit.

OBSAH ŠKOLENÍ:

  • Úvod
  • Co je ochranná známka
  • Co lze a nelze chránit
  • Na co si dát pozor při výběru značky
  • Jak se bránit při zneužití značky
  • Ochrana značky prakticky – pohled na značky studentek

CÍL:

Ukázat možnosti a cesty k obraně značky před zneužitím, prověřit stávající značky studentek a ukázat optimální řešení ochrany.

 

Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.

#AWEnergized    #AWEinCzechia