Skip to main content
aktualitaAWE příběhy

Růžena Jeleneková: Samotný vznik projektu iniciovaly moje děti

By 21. 5. 202124 května, 2021No Comments

Růžena Jeleneková

“Hledala jsem skupinu podnikajících žen v podobné fázi podnikání jako jsem já sama - prostor pro sdílení a inspiraci,”  říká v rozhovoru Růžena Jeleneková , studentka 1. ročníku projektu Akademie pro začínající podnikatelky (AWE), který je společným vzdělávacím projektem organizace BPWCR a Velvyslanectví USA v Praze. Přečtěte si celý Růženin příběh a dozvíte se o ní a jejím podnikatelském nápadu více.

 

Růženo, o čem je váš projekt “Pražské zkratky” a co je jeho cílem?

Pomáhám zjednodušit naplánování výletu do Prahy. Prostřednictvím webových stránek www.prazskezkratky.cz přináším pro rodiny s dětmi ověřené tipy, jak projít centrem Prahy svým vlastním tempem, bez průvodce a zároveň děti seznámit s historií Prahy. V e-shopu nabízím ty nejkrásnější knihy a hry o Praze pro děti. Nabízím sestavení itineráře na míru – podrobný program v Praze přizpůsobený roční době, věku dětí, zájmům a preferencím.

Kdy tento nápad vznikl?

Samotný vznik iniciovaly moje děti a snaha přiblížit jim krásy Prahy. Je pro mě důležité, aby znaly město, kde se narodily a kde žijí. Hledala jsem pro ně cenově dostupné oživení našich procházek – a nenašla jsem. Ano, existují krásné dětské knihy o Praze i aplikace Skryté příběhy je skvělá, ale moje představa byla trochu jiná. Nechtěla jsem se procházet podle mobilu ani během procházky číst z knihy. Vysnila jsem si cenově dostupné sešitové vydání trasy, které nezabere příliš místa v batohu, které děti nejen motivuje k procházce, ale poskytne jim také základní informace k místu procházky. Zkusila jsem trasu vytvořit a uvidíme, zda má ještě někdo stejnou představu o procházce Prahou s dětmi.

Co Vás motivovalo k tomu přihlásit se do Akademie? Co vnímáte jako její největší přínos pro vaše podnikání?

Hledala jsem skupinu podnikajících žen v podobné fázi podnikání jako jsem já sama - prostor pro sdílení a inspiraci. 

Co je pro Vás hlavní přínos Vaší účasti v projektu AWE s ohledem na rozvoj Vašeho podnikání?

Příležitost opětovně si nad tématem mého podnikání sednout a popřemýšlet, kudy povede moje cesta. Zároveň je pro mě velmi inspirativní slyšet, jak přemýšlí o svých krocích jiné začínající podnikatelky. 

Je něco, v čem Vám účast v AWE otevřela oči (např. v důležitosti perfektně připraveného business plánu, v přístupu k cenotvorbě, marketingu apod.)?

Ještě je brzy hodnotit.

 

Děkujeme Ruženě za rozhovor a přejeme hodně štěstí na její další podnikatelské cestě. 

Více informací o projektu Růženy Jelenekové najdete na: Facebook, Instagram,  web 

 


Chcete se také zúčastnit příštího ročníku AWE? Dejte nám na sebe email a o jeho spuštění budete vědět jako první! ZDE 

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako první organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Program AWE byl vyvinut s cílem posílit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny.