Skip to main content
aktualitaAWE Akademie

Akademie pro začínající podnikatelky v Ústí nad Labem

Cílem Akademie pro začínající podnikatelky je pomoci ženám v začátku jejich podnikání a podpořit jejich inovativní nápady. Aktuálně běží již druhý ročník, v rámci kterého 45 žen pracuje na svých podnikatelských plánech. Samotné studium probíhá online, protože tak můžeme zapojit ženy z celé České republiky. O to jsme ale vděčnější za všechny příležitosti, kdy se se studentkami můžeme potkat osobně.

Jednu takovou příležitost jsme měli na konci dubna v Ústí nad Labem. Uspořádali jsme tam setkání studentek i absolventek akademie a také dalších žen z regionu, které podnikají nebo by chtěly začít.

O úvodní slovo se postarala Natalie Wilkins, kulturní atašé Velvyslanectví USA v ČR a my jsme moc rády, že se za námi do Ústí nad Labem vypravila.

Hlavními hostkami setkání byly úspěšné podnikatelky Jana Víchová a Stanislava Heritesová Weigelová. Koordinátorka Akademie Michaela Stachová si s nimi povídala o jejich podnikatelské cestě, o výzvách, kterým čelily, o jejich úspěších i o tom, co by doporučily ženám, které o podnikání uvažují.

Na programu byl také workshop, který nám pomohl nastavit naši mysl na růst. Připravila si ho pro nás Pavlína Moudrá. Věděli jste, že existuje růstové a fixní nastavení mysli a že právě to růstové nám může velmi pomoci nejen v podnikání?

Samozřejmě nemohl chybět prostor na networking, abychom se poznaly navzájem a mohly hledat cesty ke spolupráci a vzájemné podpoře.

Misí Business and Professional Women CR je podporovat ženy v jejich ekonomické nezávislosti a ukazovat ženské vzory, proto jsme moc rády, že jsme do portfolia našich aktivit zařadily právě Akademii pro začínající podnikatelky. Když vidíme, jak podnikání našich studentek postupně dostává konkrétnější a reálnější rozměry a také jak se daří našim absolventkám, máme z toho obrovskou radost a víme, že to má smysl.

Za podporu Akademie děkujeme Velvyslanectví USA v ČR a společnostem Deloitte, Mary Kay a Datasys.