Skip to main content
BlogEqual Pay Day

A co dáte kámošce pod stromeček Vy? Aneb – Pomůžete mi?

By 2. 11. 2017No Comments

 

Dnes (1.listopadu) jsme byli s manželem nakupovat v jednom velkém obchodě. Dýně zmizely. Vydlabány a zapomenuty (zaplať pánbůh, nesnáším dýňovou polévku). Haloweenské netopýry, strašidla a jinou havěť nahradily stromečky, vločky, hvězdy a tak. Naštěstí zatím nepustili koledy. Zatím!

Prostě to už začalo. A i když se bráním zuby nehty, musím připustit, že je čas začít myslet na dárky. Letos je přede mnou velká výzva. Mám dlouholetou kamarádku, úspěšnou a zkušenou manažerku. Popravdě – být v našem věku nezkušená už snad ani nejde, ale zní to dobře a vy víte, co tím myslím: je to zkrátka žena, která se o zkušenosti může dělit. Jenomže moc nechce.

Nevěří na akce zaměřené na vzájemnou podporu žen, je velmi obezřetná k jakkoli institucionalizované ženské solidaritě. Dokážu to pochopit. Také si pamatuji povinné oslavy MDŽ, ze kterých se úplně vytratila podstata, zůstala jen karikatura a rudý karafiát, který za to vážně nemohl. Ale stejně jako se karafiáty vrátily do květinářství, vrátila se také myšlenka ženské soudržnosti, naštěstí v jiných modifikacích, než byla ta představení, na kterých jsem co pionýrka recitovala angažované verše.

Pomůžete mi?

Když jsem svojí kamarádku přesvědčovala, aby nás nějak podpořila, neodmítla, ale řekla: „Přesvědčte mě." A tomu říkám vhozená rukavice. Takže se letos omlouvám všem parfumériím, protože jsem se rozhodla přesvědčit ji zážitkem – vstupenkou na Equal Pay Day. Tahle akce mě baví a má tak fajn atmosféru, že se nebojím do toho jít. Ovšem teď dost potřebuju, abyste mě v tom nenechaly a přišly tu atmosféru zase vytvořit. Už teď můžu slíbit opravdu hodně zajímavých mentorek a hostů jako v posledním ročníku, podívejte se.

Do konce roku pořídíte vstupenku v předprodeji za parádní ceny.  Tak vezměte kámošku, kolegyni, maminku, ségru, to je jedno. Hlavně přijďte, přece ji musíme přesvědčit, že když se ženy spojí, dokáží neuvěřitelné věci 🙂

 

Marie Petrovová
napsáno rtěnkou

[av_button label='OBJEDNAT VSTUPENKY ' link='manually,https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScxbVTjKuzaJzJWWFrRS0kELRD4Y3oN6REHP4IqIIjL4ASBTg/viewform' link_target='_blank' size='large' position='center' icon_select='yes' icon='ue817' font='entypo-fontello' color='theme-color' custom_bg='#444444' custom_font='#ffffff' admin_preview_bg='']