Skip to main content
aktualitazažily_jsme

Výroční zpráva BPWCR za rok 2019

By 22. 6. 2021No Comments

10 let podporujeme ženy. Pracujeme celoročně na 5 - 7 zahraničních projektech, pořádáme networkingové obědy, abyste se potkaly a propojily, učíme ženy podporovat se navzájem a sdílet zkušenosti v mentoringových programech, vedeme kampaň za #rovnéplaty a spolupracujeme s partnery a firemními členy na tom, aby ženy mohly být ekonomicky nezávislé. To vše shrnujeme ve Výroční zprávě z roku 2019. JAKÝ BYL?

Neustále se navzájem bombardujeme hodnoceními. Žijeme stále ve stereotypech, které se za posledních 100 let změnily pramálo. Cokoliv řekneme a napíšeme, podléhá ihned kritickému hodnocení ostatních a my jsme na pozoru. Neustále.

Co vše neustále považujeme za normální, ale není správné? Poměr domácích prací, platové ohodnocení, přiřazení typů práce ženám a mužům. Stereotypy, stereotypy a stereotypy. Stereotypy jsou myšlenky, které nás svazují. Co takhle změna?

Pojďme se bavit o svobodě vydělat si na dovolenou stejně rychle jako můj kolega.
● Pojďme se bavit o svobodě budovat si kariéru, i když jsem ve věku, kdy bych mohla mít děti, kdy mám malé a nemocné děti, kdy je mi 50.
● Pojďme naplnit svobodu být na vrcholu kariéry a po otočení za sebou vidět další skvělé ženy, které spolupracují a podporují se.
● Pojďme se bavit o svobodě vzít si na sebe cokoliv a nebýt považována za vyzývavou, uťápnutou, extravagantní, nevkusnou.
● Pojďme se bavit o svobodě vybrat si povolání s možným častým cestováním, aniž bych se bála o to, kdo vyzvedne dítě ze školky.

 

EXISTUJÍ inspirativní setkání pro ženy. My v BPWCR jich připravujeme celou řadu.

Ať jste v tuto chvíli v jakékoliv pozici a řešíte, kam vykročit, jak nastartovat nebo restartovat svoji kariéru, jak posunout svou odbornost a udržovat krok s dobou, jak posilovat společenskou odpovědnost a zajišťovat udržitelný rozvoj – každá myšlenka našich mentorek, partnerů, členek či řečníků konference, nechť je pro vás inspirací a obohacením.